Eskulapiada 2016

Eskulapiada 2016

Kwiecień jest miesiącem promującym zdrowie. 04.04.16r. uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w Eskulapiadzie.
Eskulapiadę otworzył arcyzabawny, mądry i pouczający spektakl Teatru Profilaktycznego “Kurtyna” z Krakowa. Była to zabawna lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno-psychicznej człowieka, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie kl. 0-III, dzięki sfinansowaniu przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Stawie. Najmłodsi widzowie poznali tajniki zachowania diety, wpływu zajęć ruchowo-sportowych na stan zdrowia, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla człowieka uzależnień. Ten spektakl to również zestaw praktycznych wskazówek o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy. To także pochwała trudu zbiorowego, szacunku dla Opiekunów, dbałości o język komunikacji i tolerancji dla odmienności etnicznej.
Drugą część Eskulapiady uroczyście otworzyli piosenką “Cukierki, cukierki” Kasi Klich – trzecioklasiści (3a,3b) i z mocą dopingowali w zmaganiach teatralnych, scenkach rodzajowych swoich młodszych kolegów pierwszoklasistów, którzy do przeglądu “mini-teatralnego” przygotowali się wzorowo i z ogromnym pomysłem.
Uczniowie kl. Ia zaprezentowali wszystkim jak prowadzić aktywny styl życia. Kl. Ib apelowała w sposób iście teatralny, aby każdy ich rówieśnik starał się być bezpiecznym, czy to na boisku, w szkole, czy w domu. Kl.Ic to specjaliści od promowania zdrowego odżywiania się, natomiast klasa Id wskazała w scence rodzajowej jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Kl. Ie zachwyciła wszystkich swoim spojrzeniem na śnieżnobiały uśmiech.
Scenki teatralne oceniali rówieśnicy i pani wicedyrektor Beata Brucka poprzez podniesienie rękolizaków – TAK-NIE (“rób tak, nie rób tak”). Prezentacjom teatralnym towarzyszyła ogromna radość i zainteresowanie publiczności. Każda pierwsza klasa przygotowała również zaskakujące i pełne mądrych rad okrzyki. Była to spora porcja wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji człowieka.
Za przygotowanie imprezy odpowiadały Leokadia Ławnik, Irena Cieszyńska, Stella Natora i Ewa Kot.