Srebrne medalistki z Nowego Stawu

Srebrne medalistki z Nowego Stawu

W XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U 8 powiat malborski był reprezentowany przez UKS „Delta” z Nowego Stawu. W eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się 13 kwietnia w Gdyni wzięły udział drużyny dziewcząt z klasy II b oraz chłopców z klasy II b i I e ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Stawie.
W etapie wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U 8 – drużyna chłopców z Nowego Stawu ostatecznie zajęła 3 miejsce w grupie B. Dziewczęta odniosły duży sukces, zdobywając w finale srebrny medal. Indywidualny sukces odniosła bramkarka – Zuzanna Olejnik, otrzymując tytuł „Najlepszego Bramkarza Turnieju”.
Oprócz wielkiego pucharu, statuetki i medali, zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsora – firmy „Tymbark”.
Wyjazd na turniej był dla dzieci dużym wyzwaniem i przeżyciem. Do Gdyni zawodnicy udali się z trenerem – Markiem Szczecińskim, wychowawczynią – Bogumiła Jaszczyńską oraz dużą grupą rodziców, dziadków i sympatyków drużyn. Dziewczęta i chłopcy starali się jak najlepiej zaprezentować w turnieju, do którego przygotowywali się podczas wielu godzin zajęć wychowania fizycznego oraz dodatkowych treningów. (autor: Bogumiła Jaszczyńska)