XIV Powiatowy Festiwal “Przyjaźń niejedno ma imię”

XIV Powiatowy Festiwal “Przyjaźń niejedno ma imię”

20 maja 2016r. już po raz czternasty odbył się w Malborku Powiatowy Festiwal „Przyjaźń niejedno ma imię”. Organizatorem przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez powiatu malborskiego, było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną “PARASOL” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej.
W ramach tegorocznej edycji festiwalu odbył się konkurs plastyczny zatytułowany “Na wakacyjnym szlaku”. Uczennice naszej szkoły – Zuzanna Olejnik z klasy 2 b oraz Julia Suchcicka z klasy 2 e znalazły się w gronie laureatów tego konkursu. Ich prace wybrane zostały spośród 350 nadesłanych prac z całego powiatu malborskiego. Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe wraz z pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy!
“Bajdusie”, czyli nasi mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w przeglądzie teatralnym. Była to impreza integracyjna umożliwiająca uczniom nawiązanie kontaktów z rówieśnikami ze szkół miasta Malborka i powiatu malborskiego. Celem przeglądu była prezentacja dorobku teatralnego szkół oraz popularyzacja twórczości teatralnej. Nasz zespół wystąpił z przedstawieniem „O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie”, za które otrzymaliśmy zegar pamiątkowy, dyplomy oraz nagrodę rzeczową dla całej grupy teatralnej. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi, że mogliśmy się spotkać z rówieśnikami innych szkół oraz wymienić nasze doświadczenia związane z talentami aktorskimi. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.
Opiekunami grupy są: p. Bogumiła Jaszczyńska, p. Joanna Suchcicka.