Dzień Dziecka w SP nr 2 w Nowym Stawie  pod hasłem “W owadzim świecie”

Dzień Dziecka w SP nr 2 w Nowym Stawie pod hasłem “W owadzim świecie”

W pięknie przygotowanej baśniowej scenerii, pełnej różnorodnych owadów, w które wcieliły się dzieci, uczciliśmy ten dzień. W organizację Dnia Dziecka aktywnie włączyli się rodzice, którzy przygotowali w prezencie dla uczniów olbrzymią i wyjątkową scenerię z ponad 6 tysięcy balonów pt. “Natura – świat owadów w makro skali”. Znalazła się i muzyczna niespodzianka, którą przygotowała pani Justyna Szczuplińska oraz pan Andrzej Chlebowski. Dzięki ich wspólnej pracy powstał HYMN ROBALA, który odśpiewano przy akustyczno-rytmicznym zespole złożonym z przebranych rodziców pod nazwą „The RobalBand”.
W tak długo wyczekiwanym dniu nie mogło zabraknąć prezentacji artystycznych naszych najmłodszych Talentów. Na scenie zaprezentowały się “Żuczki i Żaby” z kl. 3b, “Wołek zbożowy”z kl. 1a,” Stonka” z kl.1e, wokalnie sceną zawładnęły “Biedronki” z 2b oraz roztańczone “Owady” ze Szkolnego Koła Tanecznego. Ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej i zaproszonych gości, cieszyły się warsztaty przeprowadzone przez ART Inwazja (Jantar), w których eksperci entomolodzy poprowadzili ciekawą i zabawną prelekcję.
Ważnym punktem całej imprezy było uroczyste otwarcie Ptasiego Osiedla. Jest to miejsce, gdzie nauczyciele z uczniami realizują żywe lekcje przyrody w kącikach m.in. pszczółki, zielniku, warzywniku, kwietniku, zagajniku oraz stacji doświadczeń. Powstawało ono kilka lat, małymi kroczkami. Jednak nabrało tempa i rozmachu, kiedy autorzy projektu “Tropami Przyrody” (Ewa Kot, Leokadia Ławnik) oraz Wicedyrektor SP Nr 2 Beata Brucka nawiązały współpracę z firmą Caldena, która objęła Ptasie Osiedle honorowym patronatem. Po przecięciu wstęgi sponsorzy, przyjaciele „Ptasiego Osiedla” i władze miasta dokonali w ogrodzie symbolicznych nasadzeń: kwiatów, drzew i krzewinek. „Ptasie Osiedle” jest prezentem dla uczniów SP nr 2. Nie obyło się również bez podziękowań. Honorowi goście otrzymali statuetki za pomoc i wsparcie wielu przedsięwzięć realizowanych przez szkołę. Statuetki otrzymali: Burmistrz Miasta Nowy Staw – Jerzy Szałach, przedstawiciele Firmy Caldena Grażyna Smoleńska oraz Gospodarstwo Rolne Grażyna Smoleńska Trampowo na ręce pani Hanny Azarewicz oraz pana Donarda Ruszewskiego. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSP SP nr 2 wraz z zaproszonymi gośćmi: Burmistrzem Miasta Nowy Staw Jerzym Szałachem, Wiceburmistrzem Maciejem Prądzyńskim oraz Kierownikiem Referatu ds. Organizacji Oświaty, Kultury i Zdrowia oraz Bezpieczeństwa Krystyną Adamkiewicz, złożyli dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Społeczność szkolna nagrodziła również medalami z brzozy i dyplomami osoby, które od samego początku realizowały wspólnie pomysł „Ptasiego Osiedla” (Joanna i Mirosław Okupni, Elżbieta i Krzysztof Majcher, Stanisław Całka, Paweł Kot, Stanisława i Franciszek Kot, Barbara i Marek Przybysz, Robert Jurczak, Marcin Kielar).
W maju Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Katarzyną Eich i Anną Siemieniec zorganizowali konkurs plastyczny pt. „W owadzim świecie”. Do jury wpłynęło ponad 200 prac wykonanych przez dzieci. Jury wyłoniło laureatów, nagrody sponsorowała firma Caldena. Z prac plastycznych została przygotowana wystawa pokonkursowa.
Dużym powodzeniem cieszył się zdrowy „Kącik Łasucha”, czyli ciasta w kształcie owadów i robali. Serwowano pyszne robalowe babeczki z „gąsieniczkami”, wodę mineralną, watę cukrową, popcorn, galaretki. Uczniowie delektowali się kiełbaskami z grilla, lodami i innymi pysznościami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli.
“Świat staje się piękny w wymiarach serca” (Odisseas Elitis), dlatego organizatorzy z całego serca dziękują Rodzicom,Sponsorom, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Obsługi Technicznej, za wspólne dzieło.

Część oficjalno-artystyczna

Otwarcie Ptasiego Osiedla

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wystawa prac

Inne atrakcje

Mix zdjęciowy

Mix zdjęciowy 2