Pasowanie na ucznia (30 września)

Pasowanie na ucznia (30 września)

Tegoroczna uroczystość Pasowania na ucznia klasy pierwszej odbyła się w naszej szkole 30 września 2016 roku. Do sali gimnastycznej przybyły odświętnie ubrane Pierwszaki wraz z Wychowawczyniami i Rodzinami.
Na scenie pojawili się członkowie szkolnego zespołu teatralnego „Bajdusie”, którzy powitali Pana Dyrektora Tomasza Bojarczuka, panią Wicedyrektor Beatę Brucką, licznie przybyłych Gości, a przede wszystkim najważniejszych uczestników Uroczystości, czyli Uczniów klas pierwszych. Wkrótce na scenie pojawiły się dwie Wróżki – dobra i zła oraz grupa Uczniów, którzy zabrali Pierwszaków do czterech Krain – Muzyki, Pracowitości, Miłości do Ojczyzny oraz Mądrości. Przebywając w każdej z nich Dzieci wykonywały zadania, dzięki którym udowodniły, że zasługują na to, aby stać się prawdziwymi Uczniami. Każde poprawnie wykonane zadanie było nagrodzone symbolem krainy. Uczestnicy uroczystości wysłuchali także piosenki w wykonaniu Dzieci z kółka wokalnego. Na zakończenie części artystycznej odbył się pokaz tańca nowoczesnego, który zaprezentowały Dziewczynki z kółka tanecznego.
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który wyraził zadowolenie z bardzo wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności Uczniów. Wszystkie Dzieci przystąpiły zatem do pasowania. Dyrektor Szkoły pasował każdego ucznia z imienia, kładąc na jego ramieniu ogromny ołówek. Na dowód tej bardzo ważnej ceremonii, Dzieci otrzymały z rąk Wicedyrektora Szkoły DYPLOM PASOWANIA NA UCZNIA, po czym odciskały palec w Księdze Pamiątkowej. Nasze Pierwszaki były bardzo przejęte i wzruszone, ale godnie i poważnie zachowywały się podczas całej uroczystości.
Po ceremonii każdy otrzymał słodką pamiątkę, czyli rożek wypełniony słodyczami. Potem był czas dla fotoreporterów – Dzieci cierpliwie i z uśmiechem na twarzy pozowały do zdjęć. A na koniec – kolejna słodka niespodzianka – pyszny tort dla każdej klasy, przygotowany przez Rodziców.
Tegoroczną uroczystość Pasowania na ucznia przygotowali oraz poprowadzili: zespół teatralny „Bajdusie”, koło wokalne i taneczne oraz Mały Samorząd Uczniowski pod opieką: Joanny Suchcickiej, Bogumiły Jaszczyńskiej, Moniki Przyłożyńskiej, Anny Siemieniec i Katarzyny Eich. Dekorację przygotowały Stella Natora i Anna Kamińska.