IV Miniolimpiada Sportowa dla klas 0-III – 28 lutego 2017r.

IV Miniolimpiada Sportowa dla klas 0-III – 28 lutego 2017r.

We wtorek 28 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Gdańskiej 53, odbyła się IV Miniolimpiada Sportowa dla klas 0-III, która na stałe wpisała się w szkolny kalendarz.
Głównym celem olimpiady było przygotowanie uczniów do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej. Olimpiada była pomysłem na to, jak można bawić się razem, a jednocześnie uczyć się współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, wzajemnej pomocy, poczucia sukcesu, ale też porażki, bo przecież nie zawsze udaje się każdemu wygrywać.
Igrzyska rozpoczęto od uroczystej defilady sportowców. Poszczególne drużyny były prowadzone przez panią wicedyrektor. Na czele defilady szedł przewodniczący Małego Samorządu Uczniowskiego – Marcin Głuszkowski, niosąc znicz olimpijski. Następnie pani wicedyrektor Beata Brucka oraz pan dyrektor Tomasz Bojarczuk oficjalnie otworzyli olimpiadę. W olimpiadzie brały udział 6-osobowe zespoły uczniów z każdej klasy – 3 dziewczynki i 3 chłopców oraz dwóch zawodników rezerwowych. Współzawodnictwo podzielone było na kategorie wiekowe. Pozostali uczniowie z wychowawcami byli kibicami.
Przed rozpoczęciem zawodów, wszyscy wzięli udział w rozgrzewce, wykonując ćwiczenia gimnastyczne w rytm piosenki “Gimnastyka to zabawa”.
Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach:

– bieg z woreczkiem na rakietce tenisowej
– sztafeta – slalom z przekazywaniem pałeczki
– rzuty do celu butelką wypełnioną ryżem
– skoki w workach
Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwał niezależny zespół sędziowski w składzie: pan dyrektor Tomasz Bojarczuk, pani wicedyrektor Beata Brucka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Sosińska oraz pani pielęgniarka Teresa Troch, która również sprawowała opiekę medyczną.
Zaangażowanie dzieci było ogromne, wyniki trudne do przewidzenia. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco w poszczególnych kategoriach wiekowych:
1) zerówki
I miejsce – klasa 0 B
II miejsce – klasa 0 A
2) klasy I
I miejsce – klasa 1 A
II miejsce – klasa 1 B
3) klasy II – 7 -latki
I miejsce – klasa 2 C
II miejsce – klasa 2 B
4) klasy II – 8 -latki
I miejsce – klasa 2 E
II miejsce – klasa 2 D
III miejsce – klasa 2 A
5) klasy III – 9 -latki
I miejsce – klasa 3 B
II miejsce – klasa 3 A
6) klasy III – 10 -latki
I miejsce – klasa 3 D
II miejsce – klasa 3 E
III miejsce – klasa 3 C

Statuetki oraz upominek, w postaci soczku dla każdego ucznia i gry planszowej dla całej klasy, odebrały składy drużyn z rąk komisji sędziowskiej, dodatkowo każdy zawodnik, łącznie z rezerwowym, otrzymał prawdziwy medal olimpijski.
To był dzień niezapomnianych wrażeń, który uświadomił uczniom, że sport to nie tylko wspaniały sposób aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim dobra zabawa w duchu “fair play”.
Olimpiadę przygotowały i poprowadziły panie: Irena Cieszyńska, Wioletta Myszka i Joanna Suchcicka. Serdecznie DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2, panu Markowi Szczecińskiemu – prezesowi UKS Delta, panu Michałowi Suchcickiemu właścicielowi Przedsiębiorstwa Budowlanego SURECO oraz panu Piotrowi Cieszyńskiemu właścicielowi firmy Technika Grzewcza CIEPŁY DOM, za pomoc i wsparcie finansowe podczas przygotowania olimpiady.