VII Powiatowy Konkurs J. Angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej

VII Powiatowy Konkurs J. Angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej

W sobotę, 13 maja, uczniowie szkół podstawowych po raz siódmy sprawdzili swoją wiedzę z języka angielskiego. Tradycyjnie w konkursie uczestniczyli uczniowie z malborskich szkół (Zespół Szkół nr 1, SP nr 5, SP nr 8 oraz SP nr 9), ale w tym roku konkurs wyszedł poza granice naszego powiatu i po raz pierwszy gościliśmy reprezentację Szkoły Podstawowej w Sztumie. Nasza reprezentacja była szóstym zespołem.
Punktualnie o godzinie 10 nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich reprezentacji wraz z opiekunami a chwilę później uczniowie rozpoczęli rozwiązywać test konkursowy. Po 45 minutach wytężonej pracy uczniowie udali się na poczęstunek a komisja konkursowa sprawdzała testy. Na szczęście nie trzeba było organizować dogrywki, chociaż drugie miejsce zajęły dwie drużyny. A oto wyniki:
I miejsce: SP nr 9 Malbork
II miejsce: SP nr 8 Malbork i Zespół Szkół nr 1
III miejsce: SP nr 5 Malbork
IV miejsce: SP nr 2 Nowy Staw (Bartosz Kiciński, Oliwia Śmigiel, Krystian Sosiński)
V miejsce: SP nr 2 Sztum
Najwyższy wynik uzyskał Jakub Dąbrowski z Zespołu Szkół nr 1 w Malborku.
Każda reprezentacja otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Pearson oraz Radę Rodziców i szkołę. Nauczyciele otrzymali podziękowania i zapewnili, że w przyszłym roku też będą uczestniczyli w konkursie.