XV Powiatowy Festiwal “Przyjaźń niejedno ma imię”

XV Powiatowy Festiwal “Przyjaźń niejedno ma imię”

19 maja 2017r. już po raz piętnasty odbył się w Malborku Powiatowy Festiwal „Przyjaźń niejedno ma imię”. Organizatorem przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez powiatu malborskiego, było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną “PARASOL” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej.
W ramach tegorocznej edycji festiwalu odbył się konkurs plastyczny zatytułowany “Bajka to magia, bajka to czar, w bajce wielu przyjaciół mam”. Uczniowie naszej szkoły – Natalia Błeńska z klasy 2c oraz Mariusz Flis z klasy 3b znaleźli się w gronie laureatów tego konkursu. Ich prace wybrane zostały spośród 350 nadesłanych prac z całego powiatu malborskiego. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe wraz z pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy!
“Bajdusie”, czyli nasi mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w przeglądzie teatralnym. Była to impreza integracyjna umożliwiająca uczniom nawiązanie kontaktów z rówieśnikami ze szkół miasta Malborka i powiatu malborskiego. Celem przeglądu była prezentacja dorobku teatralnego szkół oraz popularyzacja twórczości teatralnej. Nasz zespół wystąpił z przedstawieniem „Zamieszanie w krainie bajek”, za które otrzymaliśmy pamiątkowego anioła oraz dyplomy. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi, że mogliśmy się spotkać z rówieśnikami innych szkół oraz wymienić nasze doświadczenia związane z talentami aktorskimi. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.
Opiekunkami grupy są: p. Bogumiła Jaszczyńska, p. Joanna Suchcicka.