„Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie SP Nr 2 od zerówki aż o klasę szóstą czytają i pokazaliśmy to dziś całemu miastu! (https://czytamy.org/)

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. I chociaż na co dzień nasi uczniowie uczą się w dwóch różnych budynkach, to punktualnie o godzinie 10.00 na rynku naszego miasta zgromadziło się 284 uczniów klas 0-III i 200 uczniów klas IV-VI. Każdy z nich miał najważniejszą tego dnia rzecz – książkę.
W klasach młodszych akcji nadano dodatkową nazwę – „Kocykowe czytanie”. Wychowawcy wraz z uczniami czytali na kocach różne książki. Każda klasa wcześniej wybrała dla siebie ulubione utwory literackie. W wielu klasach gościnnie we wspólnym czytaniu uczestniczyli również rodzice.
Uczniowie klas starszych oprócz książek mieli również transparenty promujące czytanie. Ponieważ czytać można wszędzie uczniowie rozsiedli się na schodach sklepu. Dodatkowym elementem były bajkowe stroje niektórych uczniów i nauczycieli.
Podczas tej akcji nie mogło zabraknąć również Rady Rodziców. Jej członkowie poprzebierani za postacie z bajek włączyli się do czytania, a zdjęcia z takimi bohaterami były dodatkową atrakcją.
Mamy nadzieję, że ta akcja będzie już stałym elementem obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.