Dzień Dziecka w klasach 0-3 na ulicy Gdańskiej

Dzień Dziecka w klasach 0-3 na ulicy Gdańskiej

Z olbrzymią satysfakcją pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami z Dnia Dziecka zorganizowanego w naszej szkole przy ulicy Gdańskiej 53. Na dobry początek pani wicedyrektor B. Brucka złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta.
Program imprezy był bardzo bogaty. Od samego rana intensywnie pracowała Rada Rodziców przy stoiskach „Pasibrzuszek”. Każde dziecko otrzymało popcorn, watę cukrową, wodę mineralną i lizaki. Wzięliśmy udział w akcji „Kocykowe czytanie”, przygotowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wychowawcy wraz z uczniami udali się na Rynek Kościuszki celem czytania na kocach różnych książek. Każda klasa wcześniej wybrała dla siebie ulubione utwory literackie. W wielu klasach gościnnie udział we wspólnym czytaniu brali również rodzice. Rodzice z Rady Rodziców uprzyjemnili nam czas. Poprzebierani za postaci z bajek włączali się do czytania, a zdjęcia z takimi bohaterami były dla nas wielką przyjemnością i atrakcją. Po powrocie do szkoły na naszych uczniów czekały kolejne niespodzianki.
Najmłodsi (zerówki i klasy pierwsze) mogły skorzystać z gier terenowych i zestawów klocków do zespołowego konstruowania. A wszystko to dzięki RR i sponsorom. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Zumba Kids, prowadzona przez instruktorkę panią Justynę Matysiak, trampoliny oraz big ball. Ćwiczenia ruchowe przy muzyce i tzw. jumpowanie na trampolinach przeznaczone było dla drugoklasistów. Na twarzach dzieci uśmiech i zadowolenie pojawiło się dzięki firmie „Rusz się z Betti” i pani Beacie Płocharskiej. Natomiast na sali gimnastycznej trzecioklasiści rozegrali Bitwę Sumo. Zabawa polegała na wchodzeniu do wielkiej kuli i „toczeniu walki” z przeciwnikiem. Nad przebiegiem zabawy czuwał instruktor pan Michał Płocharski i wychowawcy klas.
Po reakcjach dzieci widać było, że ten dzień był dla nich bardzo udany. Dlatego, organizatorzy Dnia Dziecka serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowani byli przy organizacji tej imprezy.
Organizatorzy: Irena Cieszyńska, Ewa Kot, Ewa Czerniewska