Wyniki tegorocznej zbiórki baterii

Wyniki tegorocznej zbiórki baterii

Jak pamiętamy nasza szkoła wzięła udział w VI Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE! W konkursie na największą zbiórkę zużytych baterii wzięło udział aż 1189 szkół i przedszkoli z całego kraju. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać niemal 90 ton bezprzewodowych źródeł prądu, które zostały przekazane do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Bolęcinie, gdzie w bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób, zużyte baterie zostały poddane procesom przetwarzania.
Uczniowie naszej szkoły, przy wsparciu rodziców zebrali łącznie 161 kg baterii. Nagrodzono klasę Ia oraz IIIa oraz uczennice: Julię Jasińską oraz Julię Poraszkę, których wkład w zbiórkę był największy.
Akcja trwa nadal !!! Od września czekamy na kolejną dawkę energii…Pojemniki znajdują się w świetlicy szkolnej SP nr 2.