Mikołajki na Gdańskiej

Mikołajki na Gdańskiej

6 grudnia, w dniu tak popularnych i oczekiwanych przez dzieci mikołajek koło teatralne przygotowało dla naszych uczniów specjalną niespodziankę.
„BAJDUSIE” przedstawiły inscenizację pt. „Mikołajkowa przemiana”.
Uczniowie klas 0-III oraz Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego ze szkołą Przedszkola w Nowym Stawie wraz z wychowawczyniami poznali historię Stasia, który nie zawsze był grzeczny. Chłopiec napisał list do Świętego Mikołaja, życząc sobie wielu prezentów, a tym samym wywołał serię dziwnych zdarzeń. Na początku znika jego mama, a kiedy zrozpaczony chłopiec wyrusza na poszukiwania, spotyka szereg nieszczęśliwych bajkowych postaci. Były to: Tancerka bez baletki, Anioł ze złamanym skrzydłem, 7 krasnoludków, martwiących się o Śnieżkę, sama Śnieżka, która chciała spotkać Królewicza, Bella, która była w rozterce, nie wiedziała czy zostać z Bestią, czy wracać do ojca, zapracowany Kopciuszek, pragnący pójść na bal. Stasiu spotkał nawet Czarownicę, która była bardzo smutna ponieważ nikt jej nie odwiedzał, a w dodatku zgubiła swoją magiczną kulę. Na drodze pojawili się także Indianin bez pióropusza i Pirat bez mapy i lornetki. Rozmowa z wszystkimi spotkanymi osobami, sprawiła, że chłopiec zauważa, że nie zawsze był dobry dla innych. Po wizycie Dobrej Wróżki, która daje mu bardzo ważną radę “Los Twój i innych spoczywa w Twoich rękach. Możesz wiele zmienić. Tylko posłuchaj głosu serca”, postanawia się zmienić. Staś zaczął od napisania nowego listu do Świętego Mikołaja słowami “Proszę obdaruj tych wszystkich, których dziś spotkałem…” Historia oczywiście skończyła się szczęśliwie, mama się odnalazła i była bardzo dumna ze swojego synka.
Opowiedziana historia pokazała nie tylko pozytywną przemianę chłopca -Stasia, ale przede wszystkim wielką moc dobrych uczynków. Dzieci mogły się przekonać, że ważniejsze od rzeczy materialnych: komputera, telefonu czy drogich ubrań są takie wartości jak przyjaźń, życzliwość i wzajemna pomoc.
Artystki z koła wokalnego piosenką przywołały Świętego Mikołaja, który w tym roku, przybył do szkoły wraz ze swoimi pomocnikami: elfem i małym skrzatem oraz z bałwankiem Olafem, na specjalne zaproszenie Małego Samorządu Uczniowskiego. Sprawili dzieciom wiele radości swoimi odwiedzinami. Obdarowali również wszystkich słodyczami.