II Żuławski Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej „Bóg – Ojciec Wszelkiego Stworzenia”

II Żuławski Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej „Bóg – Ojciec Wszelkiego Stworzenia”

Dnia 12.04.2018 przy współpracy Burmistrza Nowego Stawu, NCKiB oraz ZSP w Nowym Stawie został zorganizowany w Galerii Żuławskiej już II Żuławski Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej, który przebiegał pod hasłem “Bóg – Ojciec wszelkiego stworzenia”. W konkursie wzięło udział 31 uczestników, zarówno solistów jak i zespołów wokalnych w poszczególnych kategoriach wiekowych: kl. I – III, IV – VII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Oprócz miejscowych talentów przybyli do nas i zaprezentowali się młodzi artyści z Nowego Dworu Gdańskiego, Lichnów, Malborka, Starego Pola, Jegłownika, Nowej Wsi Sztumskiej a nawet z Kwidzyna.
Uczestnicy prezentowali piękne utwory dotyczące osoby Boga Ojca. Każdy występ dostarczał odbiorcom wielu wraże duchowych i artystycznych a nawet wielu wzruszeń. Nad wyborem najlepszych utworów i wykonawców czuwało Jury w składzie:
– Pani mgr Bożena Belcarz – muzyk, dyrygent chóru “Lutnia” w Malborku
– Pani mgr Gabriela Janusz – Zięba – muzyk, nauczyciel akademicki w Gdańsku
– Pan mgr Krzysztof Majda – muzyk, nauczyciel śpiewu w Gdańsku
– Ks. dr Wojciech Skibicki – Dyrektor Wydziały Nauki Katolickiej przy Kurii Diecezjalnej w Elblągu.
Poziom muzyczny i potencjał uczestników dowodził o trudności wyboru Jury, które po długiej naradzie wyłoniło laureatów konkursu. Gościem szczególnym naszego konkursu był Ksiądz Biskup Antoni Długosz z Częstochowy znany wszystkim dzieciom z katolickiego programu “Ziarno”, który swoim radosnym i pełnym energii oraz entuzjazmu występem uatrakcyjnił nasz tegoroczny konkurs. Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali na zakończenie dyplomy oraz nagrody sponsorowane przez kapłanów Diecezji Elbląskiej i naszego szczególnego Gościa Ks. biskupa Antoniego Długosza. Laureaci I miejsca otrzymali również statuetki. Nagrody i dyplomy wręczało 2 Księży Biskupów: Ks. bp Antoni Długosz – Gość szczególny o raz Ks. bp Jacek Jezierski – biskup elbląski, który już drugi rok objął Honorowy Patronat nad konkursem.

W kategoriach klas IV-VII nasze uczennice z dużym powodzeniem reprezentowały „Dwójkę”:
– Julia Szarek, Nadia Ceran, Julia Suchcicka, Zofia Gruszka i Wiktoria Piaskowska zajęły 2 miejsce w kat. zespoły 4-7 śpiewając piosenkę “Bóg łączy nas” jako zespół „Iskierki”.
– Julia Babciak zdobyła 3 miejsce w kat. solistka 4-7 śpiewając piosenkę “Wciąż mnie zadziwiasz”
Gratulujemy.