VIII Międzypowiatowy Konkurs z j. angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej

VIII Międzypowiatowy Konkurs z j. angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej

W sobotę, 19 maja, uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VII po raz ósmy sprawdzili swoją wiedzę z języka angielskiego. W tym roku do stałych już uczestników naszego konkursu (SP nr 5, SP nr 8 oraz SP nr 9) dołączyły dwie szkoły z powiatu sztumskiego – Zespół Szkół w Starym Targu oraz Zespół Szkół w Gościszewie. Tym samym nasz konkurs zyskał rangę konkursu międzypowiatowego.
Punktualnie o godzinie 10 nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich reprezentacji wraz z opiekunami a chwilę później uczniowie rozpoczęli rozwiązywać test konkursowy. Po 45 minutach wytężonej pracy uczniowie udali się na poczęstunek a komisja konkursowa sprawdzała testy. Na szczęście również w tym roku dogrywka nie była konieczna. A oto wyniki:
I miejsce: SP nr 5 Malbork
II miejsce: SP nr 2 Nowy Staw (Bartosz Kiciński, Oliwia Śmigiel, Bartłomiej Krzemiński, Oliwia Wierzchowska – zawodnik rezerwowy)
III miejsce: ZS w Gościszewie
IV miejsce: SP nr 9 Malbork
V miejsce: SP nr 8 Malbork
VI miejsce: ZS w Starym Targu
Tradycyjnie też nagrodziliśmy uczniów z najwyższymi wynikami w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody otrzymali: Mateusz Syroka (kl. IV, SP nr 5), Jakub Matuszak (kl. V, ZS w Starym Targu) oraz Bartosz Kiciński (kl. VII, SP nr 2).
Każda reprezentacja otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Pearson oraz Radę Rodziców i szkołę. Nauczyciele otrzymali podziękowania i zapewnili, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na konkursie.