Festyn Rodzinny 2018

Festyn Rodzinny 2018

16 czerwca odbył się festyn pod hasłem “Trzy godziny dla Rodziny”. Jego organizatorami był Zespół ds Promocji działający w Szkole Podstawowej Nr 2 i Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki. Impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie życzliwość firm i instytucji z terenu gminy Nowy Staw, ale przede wszystkim ludzi o wielkich sercach, których zaangażowanie wpłynęło na przebieg imprezy.
Każdy z obecnych mógł znaleźć coś dla siebie, bo też organizatorzy postarali się o mnóstwo atrakcji, bez względu na wiek. Po uroczystym rozpoczęciu festynu, przy wtórze trębaczy wypuszczono symboliczną wiązkę balonów, po czym spotkanie toczyło się zgodnie z harmonogramem. Dzieci mogły wziąć udział w prezentacjach muzycznych z cyklu Twoja twarz brzmi znajomo, plenerze malarskim, warsztatach bębniarskich prowadzonych przez Ksawerego z zespołu KuKaKiKe. Dużą popularnością cieszyło się koło fortuny, turniej gier planszowych dla rodzin, budowanie z kartonów – Eco–kraina, Bumpy, wodna strefa. Nie zabrakło stanowiska z kodowaniem w wykonaniu mistrzów. Starsi mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze w siatkówkę. Dużym zaskoczeniem dla obecnych była wizyta członków Żuławskiego Klubu Motocyklowego, którzy pokazali swoje pojazdy i wozu strażackiego z Lipinki, który zafundował ożywczy prysznic.
Jednak główną atrakcją festynu był występ grupy z Siedlec i Mikaszówki – Mała Orkiestra Dni Naszych. Członkowie zespołu zaprezentowali kilka utworów, do niektórych zapraszali na scenę dzieci.
Organizatorzy zadbali także o podniebienia przybyłych. Do skosztowania były galaretki, ciasta, popcorn, wata cukrowa i oczywiście kiełbaski z grilla.
Jeszcze raz pragniemy gorąco podziękować wszystkim darczyńcom i osobom o wielkich sercach. To dzięki Wam te trzy godziny upłynęły we wspaniałych nastrojach, wywołując uśmiech na twarzy niejednego dziecka.