Uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (ul. Bankowa, 9.11.2018)

Uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (ul. Bankowa, 9.11.2018)

Do uroczystości 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę szkoła przygotowywała się od jakiegoś czasu. Powołano przede wszystkim komitet organizacyjny z panią I. Grzmil i M. Lewandowską na czele, ale do obchodów rocznicy włączyli się wszyscy nauczyciele i uczniowie.
Działania rozpoczęto na 3 płaszczyznach: przygotowanie dekoracji, przeprowadzenie konkursów, zorganizowanie uroczystej akademii.
Śmiało można powiedzieć, że szkoła przybrała na ten czas barwy biało- czerwone, na korytarzach zawieszono bowiem 100 flag wykonanych przez uczniów. W świetlicy, gdzie odbywała się akademia, przygotowano na jednej ze ścian główną dekorację, pozostałe ozdobiono plakatami wykonanymi przez uczniów poszczególnych klas. Główne postaci związane z tą ważną dla naszej historii datą zaprezentowano na holu głównym szkoły. W innych miejscach sukcesywnie pojawiały się gazetki dotyczące polskiego folkloru, hymnu narodowego, poezji patriotycznej itd. Tu wypada podziękować wszystkim wychowawcom za zaangażowanie swoich uczniów do prac, ale przede wszystkim pani D. Żuk i pani I. Jurczak za wykonanie najważniejszych tablic.

W ramach obchodów Święta Niepodległości przeprowadzono 3 konkursy.
Konkurs wiedzy “Co wiem o mojej Ojczyźnie” – organizator pani I. Grzmil.
Wyniki:
I miejsce – Bogusz Pańczak, Maja Krzemińska, Konrad Laskowski
II miejsce – Łucja Czapp, Bartek Majcher, Wiktoria Gajc
III miejsce – Adrian Boroszko, Michał Tarapata, Julia Suchcicka

Konkurs plastyczny “100 lat Niepodległej” – organizator, pani I. Jurczak, S. Natora, M. Lewandowska.
Wyniki:
I miejsce – Weronika Watkowska
II miejsce – Wiktoria Gajc
III miejsce – Rafał Majcher, Nadia Ceran
Konkurs literacki pod hasłem ,,Dla mojej Ojczyzny” – organizator, M. Lewandowska
Wyniki:
I miejsce – Natasza Ciżewska, Agata Jurkowska
II miejsce – Klaudia Wargiela, Michał Tarapata
III miejsce – Zosia Oleszczuk, Martyna Sawirska
Dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny udział w wyżej wymienionych potyczkach.

9 listopada uczniowie zapamiętają na długo. W tym dniu zorganizowano uroczystą akademię pod tytułem “Pociąg do Niepodległej”. Scenariusz przygotowały: pani Anieszka Kozieł – Pacanek i Marzena Lewandowska. Uczniowie z uwagą i należytym szacunkiem wysłuchali części artystycznej. O godzinie 11.11 połączyliśmy się z uczniami szkół w Polsce aby odśpiewać uroczyście 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. To była bardzo przejmująca chwila. Tym bardziej, że wśród nas byli także przedstawicieli organizacji ,,Młody Las”.
Następnie uczniowie wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Wcześniej gospodarze losowali tytuły pieśni, które trzeba było przygotować na festiwal. Do śpiewania włączyli się również wychowawcy. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu.
Ponadto w świetlicy kl. IV A i VC otworzyły Kawiarenkę Niepodległościową z biało – czerwonymi galaretkami i innymi łakociami.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tak ważnego dla naszej Ojczyzny dnia.

“Rekord Dla Niepodległej” – 9.11.2018 – godz. 11.11 – https://www.facebook.com/538689686151463/videos/324406458344291/