Akcja charytatywna “Mikołaj dla Wszystkich” – dzień 3 – finał akcji 🎄🎅🎄

Akcja charytatywna “Mikołaj dla Wszystkich” – dzień 3 – finał akcji 🎄🎅🎄

Mikołaj naprawdę przychodzi do wszystkich
Po rocznej przerwie nasz Zespół ds Promocji Szkoły wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dwójki postanowili po raz 6 zorganizować akcję charytatywną pod tradycyjnym hasłem ,,Mikołaj dla wszystkich”. Jak zawsze do działań włączyła się nieoceniona Rada Rodziców. Tym razem organizatorzy założyli, że zbierane będą fundusze na zakup potrzebnych pomocy dydaktycznych, z których będą mogli korzystać uczniowie naszej szkoły.
12 grudnia odbył się Turniej Piłki Nożnej. Spośród zaproszonych drużyn najlepsza okazała się ekipa Old Boys Nowy Staw. Dzień później w rozgrywkach w piłkę siatkową wyłoniono najlepszą drużynę – OSiR Nowy Staw.
Finał akcji, 14 grudnia, w gościnnych progach Dwójki przy ul. Gdańskiej, zgromadził wielu rodziców, którzy przybyli wraz ze swymi pociechami, aby miło spędzić piątkowe popołudnie. Tu ukłon w stronę Rady Rodziców, która zadbała o przepiękny wystrój korytarzy, przygotowała stoiska ze stroikami, słodkościami. Nie zabrakło loterii dla tych małych, ale i dorosłych. W świetlicy zorganizowano kawiarenkę, gdzie serwowano między innymi aromatyczną, świąteczną kawę. Natomiast w sali gimnastycznej odbył się koncert talentów połączony z licytacją cennych przedmiotów. W sumie zebrano kwotę 3988,86 złotych.
Było to możliwe dzięki wspaniałej postawie rodziców, zaangażowanych w przebieg akcji, ale i uczniów, którzy dzielnie wspierali akcję choćby poprzez zakupy ciast i galaretek podczas organizowanych słodkich przerw.
Organizatorzy składają w tym miejscu serdeczne podziękowania. Jesteście Państwo wspaniali!
( M. Lewandowska)