Dzień Wiosny na ul. Gdańskiej

Dzień Wiosny na ul. Gdańskiej

Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich Wiosna!
Z tej okazji, 21 marca, najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz Goście z Przedszkola w Nowym Stawie spotkali się w sali gimnastycznej. Na powitanie dzieci obejrzały inscenizację „Witaj Wiosno”, przygotowaną przez koło teatralne „Bajdusie”. Podczas spektaklu widzowie wysłuchali piosenek w wykonaniu dzieci z koła wokalnego „Nuteczki”.
Kolejnym punktem programu był Szkolny Festiwal Piosenki. Jego główne cele to: popularyzacja piosenek dziecięcych, wychowanie, nauka i zabawa przez śpiewanie, promocja pracy i osiągnięć dzieci w dziedzinie muzyki oraz integracja środowiska szkolnego.
Dzieci wykonywały utwory związane tematycznie z różnymi zwierzętami. Artyści zaprezentowali kolorowe stroje, tańce i różnorodne rekwizyty. Wszystkie piosenki były bardzo wesołe i wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.
Festiwal miał charakter przeglądu i występy nie były punktowane, jednak każda grupa starała się jak najlepiej zaprezentować przed zgromadzoną publicznością oraz Honorową Komisją Konkursową.
Na zakończenie imprezy każda grupa otrzymała dyplom uczestnictwa w festiwalu oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Witaj Wiosno! Cieszymy się, że jesteś z nami!