“Tu byliśmy….”

“Tu byliśmy….”

W dniu 17.10.2019r. grupa 20 uczniów z klas ósmych naszej szkoły uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku. Konferencja podsumowująca ETUZ adresowana była m.in. do uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych z Malborka i powiatu malborskiego.
Pan J. Stawicki, dyrektor ZSP Nr w Malborku, wielokrotnie w swoim wystąpieniu podkreślał, jak ważne i istotne jest zdobywanie nowych kompetencji, dzięki którym możemy odnieść sukces zawodowy. O tym “Co zrobić, by osiągnąć sukces zawodowy” mówił m.in. p. Jarosław Filipczak, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, przedsiębiorca. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Malborku, a także p. Kamila Wodnicka, konsultant powiatowy w zakresie doradztwa zawodowego, która poruszyła tematykę koncepcję tożsamości zawodowej. Głos zabrali także uczniowie ZSP Nr 3, którzy powrócili z zagranicznych staży zawodowych w Londynie, włoskim Rimini, w Lizbonie. Młodzież opowiedziała o swoich doświadczeniach i zdobytych umiejętnościach. Uczestnicy konferencji zostali obdarowani koszulkami promującymi inicjatywę Komisji Europejskiej.
Dla naszych uczniów takie wydarzenie, to kolejny jasny przekaz, mówiący o tym, że zaangażowanie w naukę i wykonywaną pracę to inwestowanie w swój rozwój zawodowy, który może w przyszłości przynieść sukces.
Opiekun: p. Marta Łabaj, doradca zawodowy