Jasełka na ulicy Gdańskiej

Jasełka na ulicy Gdańskiej

20 grudnia 2019 roku w szkole przy ul. Gdańskiej 53 cała społeczność szkolna wzięła udział w “Muzycznych Jasełkach 2019”. Sceny Bożego Narodzenia przygotowali w niezwykle realny sposób aktorzy z klas I-IV, natomiast pozostali uczniowie klas I-IV oraz gr. 5-latków, 0a i 0b aktywnie uczestniczyli w tworzeniu jasełek wykonując pastorałkę przydzieloną przez “reżysera”. Koło Wokalne Nuteczki wcieliło się w anioły i górali, natomiast koło taneczne jak prawdziwe niebiańskie anioły zaczarowały tańcem. Podczas finałowej pastorałki “Tak, to on jest Królem”, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły założyli na głowę korony i gromkim śpiewem przekazali, że narodzony Jezus jest Królem świata.
Tegoroczne jasełka szkolne różniły się od tych, które dotychczas były wystawiane przed świętami Bożego Narodzenia. Jasełka tworzyli aktorzy wraz z publicznością, po raz pierwszy też udało się w sali gimnastycznej stworzyć namiastkę sceny w teatrze, a to dzięki zaciemnieniu sali i scenicznych świateł, które użyczyło NCKiB.
Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom, uczniom, wychowawcom i pracownikom szkoły za wsparcie, pomoc w przygotowaniu i za ten piękny czas tworzenia oraz wspólne przeżywanie Narodzenia Pana Jezusa.