Czekoladowy autobus na ulicy Gdańskiej

Czekoladowy autobus na ulicy Gdańskiej

Dzień 27 i 28 lutego 2020 r. zostanie zapamiętany w naszej szkole przy ul. Gdańskiej 53 jako najbardziej aromatyczny i pyszny, a to za
sprawą 14 metrowego autobusu, który zawitał na nasze szkolne boisko. Już od godziny 8.00 wokół niezwykle pysznie wyglądającego pojazdu roznosił się słodki zapach gęstej, roztopionej czekolady. Ciekawostką był fakt, że ktoś, kto wchodził z niezbyt dobrym humorem, czy niewyspany, nie wychodził bez uśmiechu i szczęśliwych oczu.

Czekoladowy Autobus to jedyna w swoim rodzaju oferta podróży po czekoladowym świecie. Została przygotowana z myślą o dzieciach, jej organizacja jest unikatowa w skali całej Polski, w którym dzieci przenoszą się do magicznego świata czekolady. Animatorki zadbały o to, by każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy MasterChef – w tym celu ubieraliśmy specjalne czapeczki i fartuszki. Dzieci z klas 0-IV zapoznały się z historią czekolady, dowiedziały się skąd bierze się czekolada, a Animatorki odpowiadały z niezwykłą precyzją i humorem na liczne pytania uczestników warsztatów. Kolejny punkt programu był tym, czego oczekiwało każde dziecko od samej zapowiedzi przybycia Czekoladowego Autobusu, czyli degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystano zdrową czekoladę o zawartości 85% kakao. Każde dziecko przy pomocy foremki wykonało swoją czekoladkę. Rysowanie wzorów czekoladą i ozdabianie ich innymi rodzajami masy czekoladowej przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, bowiem każdy wzór wykonany przez dzieci był wyjątkowy i aż prosił podniebienie o degustację. Konkursy w rozpoznawaniu zapachów naturalnego nadzienia różnego rodzaju sprawiły kolejną niespodziankę, która spotkała się z aplauzem, a szczególnie słodkie nagrody sprawiły ogromną radość wygranym.
Na zakończenie warsztatów nastąpiło wręczenie każdemu dziecku dyplomu Mistrza Czekolady. Rozdano przygotowane kartoniki, w których dzieci zabrały ze sobą przygotowane z Animatorami słodkości. W warsztatach wzięło udział 224 dzieci. Najmłodszymi uczestnikami, których również zaprosiliśmy do udziału w słodkim dniu, były maluszki z Klubu Malucha oraz liczna grupa z Przedszkola. Powiedzenie, że “Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza”, nabrało dla nas, uczestników czekoladowych warsztatów, nowego znaczenia;)