Dzień Kobiet na ulicy Gdańskiej

Dzień Kobiet na ulicy Gdańskiej

8 marca wszystkie kobiety i małe kobietki na całym świecie mają swoje święto. Mały Samorząd Uczniowski wspólnie z Kółkiem Wokalnym postanowił uczcić ten dzień w naszej szkole już 6 marca. Chłopcy z SU złożyli życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom w naszej szkole, a Ksawier i Adam zadedykowali im piosenkę. Nasi mali mężczyźni wręczyli także kwiaty paniom pracującym w naszej szkole.
Humorystycznie przypomnieli także jak ważną rolę w życiu każdego z nas pełnią kobiety. Podczas apelu wystąpiły także dziewczynki, które zostały wybrane w poszczególnych klasach i uznane za „Dziewczyny Kumpelki”. Udzielając odpowiedzi na pytania chłopców, wykazały, że jak najbardziej zasługują na ten tytuł. W nagrodę otrzymały czapki z napisem „Dziewczyna Kumpel”. Dopełnieniem apelu był występ dziewczynek z Kółka Wokalnego, które zaprezentowały 2 utwory: „Piosenka na Dzień Kobiet” i „Być kobietą”.
Na koniec apelu dzieci czekała jeszcze niespodzianka. Zostały wręczone wyróżnienia i dyplomy uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie „ Stypendiada Wczesnoszkolna”. Nagrody i dyplomy otrzymali także uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Walentynki z moją rodziną”. Oto osoby nagrodzone w tym konkursie:
Na poziomie klas I
I miejsce- Maja Skwarek –kl.Ib
II miejsce- Maciej Suchcicki- k. Ib
III miejsce- Maciej Damrath-kl.Ic
Na poziomie klas II:
I miejsce- Michalina Bajerowska-kl.IIa
II miejsce- Jakub Krawczyk- kl. IIa
III miejsce- Tatiana Basista- Kl.IIa
Na poziomie klas III:
I miejsce- Hania Bielawska-kl.IIIa
II miejsce- Wernika Suchomska-kl.IIIc
III miejsce- Artur Sawirski- kl.IIIb
Na poziomie Klas IV:
I miejsce- Zofia Bartkowska- kl. IV a
II miejsce- Magdalena Loryś- kl.IV b
III miejsce- Natasza Sławińska- kl. IV a
Wyróżnienia otrzymali :
Zofia Wojtysiak- kl.Ia
Nadia Gapska-kl. IIb
Apolonia Ołdziejewska- kl.IIc
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!