Działo się w klasie 2a

Działo się w klasie 2a

Wyjazd do Szkoły Łacińskiej

25 maja 2021r. klasa 2a wybrała się do Malborka do Szkoły Łacińskiej na warsztaty “Dawniej było jakoś lepiej…” oraz w prezencie z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w “Szalonej wyprawie na Ziemię” w Planetarium. To był niezwykle bogaty w pozytywne wrażenia dzień, pełen emocji i radości  oraz wspólnej zabawy. 

Dzień Mamy

26 maja to bardzo ważny dzień, święto wszystkich Mam. W tym roku nie było możliwości zaproszenia rodziców do szkoły, by uświetnić ten dzień i dlatego  2a sprawiła swoim Mamom niespodziankę nagrywając film z dedykacjami, tańcem i piosenką. Drugoklasiści w filmie powiedzieli też za co kochają swoje mamy i jak uwielbiają z nimi spędzać czas. Przygotowali również w podarunku obrazy malowane na płótnie.

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca klasa 2a spędziła tak jak uwielbia spędzać czas, czyli aktywnie i na wesoło. A działo się tego dnia sporo. Najpierw stworzyliśmy zespół  instrumentalny z bum bum rurkami na czele, potem z pasków papieru tworzyliśmy wyjątkowe obrazy, a na koniec poszliśmy na Ptasie Osiedle i piekliśmy kiełbaski na ognisku. Dziękujemy Rodzicom z 2a, że dzień wcześniej pomogli nam przygotować Ptasie Osiedle do zabaw i ogniska. Niestety deszcz troszkę zmienił nam plany, ale dobrze, że zdążyliśmy upiec kiełbaski. Zamiast sportowych konkurencji  w ogrodzie, to wróciliśmy do szkoły i graliśmy w gry planszowe oraz tańczyliśmy zumbę.