Konferencja on-line dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia

Konferencja on-line dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia

23 czerwca br. odbyła się konferencja w formie on-line dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia. Jako prelegenci wystąpili:

  • dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, konsultant wojewódzki chorób zakaźnych,
  • dr hab. n. med. Joanna Renke, specjalista w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej,
  • dr Piotr Kobzdej,  Pełnomocnik Wojewody do spraw szczepień,
  • Małgorzata Bielang, Pomorski Kurator Oświaty.

Podczas konferencji zwrócono uwagę na istotne znaczenie szczepień dzieci i młodzieży, wskazując, że szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia sprzed okresu pandemii i trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach. Lekarze specjaliści – uznane autorytety w dziedzinie medycyny – przedstawili dane dotyczące badań nad szczepionką wśród dzieci. Omówili kwestie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, w tym w odniesieniu do dzieci przewlekle chorych. W czasie spotkania  udzielono także odpowiedzi na pytania uczestników konferencji, dotyczące między innymi organizacji szczepień w szkole.

Bezpośredni dostęp do video w trybie oglądania: https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.mp4

Bezpośredni dostęp do pliku w celu pobrania: https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.zip

Jest też dostępna prezentacja użyta podczas konferencji: https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_COVID-19_to_nie_grypa.pptx

Ponadto Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zaproponowało nagranie krótkiego filmu w połowie przyszłego tygodnia z udziałem Pani Joanny Renke na temat szczepień dzieci, który również zostanie udostępniony niezwłocznie po jego otrzymaniu.

Pomorski Kurar Oświaty

Małgorzata Bielang