Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy

Po raz szósty Nowostawska Dwójka była organizatorem i gospodarzem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
25 kwietnia, tradycyjnie już przy niezbyt dobrych warunkach pogodowych, uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się w zmaganiach nie tylko teoretycznych, ale i praktycznych. Oprócz testu wiedzy uczniowie musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, sprawnością na torze przeszkód oraz umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz pielęgniarki z naszej Dwójki.
Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: młodsza (2 dziewczynki i 2 chłopców) i starsza (skład dowolny). Wprawdzie rywalizacja stała na wysokim poziomie, ale widać było też radość uczestników z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentowali nasz powiat na finale wojewódzkim w Gdańsku. Życzymy powodzenia.
Wyniki:
W klasyfikacji drużynowej (grupa młodsza):

I miejsca – Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku
II miejsce – ZSP w Nowym Stawie
III miejsce – SP w Starym Polu
IV miejsce – SP w Lichnowach.
W klasyfikacji drużynowej (grupa starsza):
I miejsca – SP w Lichnowach
II miejsce – ZSP w Nowym Stawie
III miejsce – SP w Kończewicach
IV miejsce – SP nr 2 w Malborku
V miejsce – SP w Nowej Wsi Malborskiej
Przyznano również indywidualne nagrody za najlepszy wynik. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajął Piotr Kowalski z ZSP w Nowym Stawie a w starszej Aleksander Pawłowski z SP w Lichnowach.
Organizacja konkursu byłaby niemożliwa gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób. Słowa uznania i podziękowania należą się dyrekcji i pracownikom naszej szkoły, malborskiej policji, pielęgniarkom, harcerzom, paniom, które przygotowały pyszny obiad oraz sponsorom pucharów i nagród.
Artykuł na stronie Portal na Plus: LINK