I Przegląd Piosenki “Rodzina, bezpieczna przystań”

I Przegląd Piosenki “Rodzina, bezpieczna przystań”

“Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsze to korzenie, a druga- skrzydła” Dom powinien być bezpieczną, spokojną przystanią dla wszystkich dzieci, bez wyjątku. Rodzina powinna gwarantować miłość, szacunek i zrozumienie.
Dnia 25 maja 2022r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w I Przeglądzie Piosenki “Rodzina, bezpieczna Przystań”. Konkurs odbył się w godzinach popołudniowych w “Ołówku”, a organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Stawie.
Jury wyłoniło laureatów przeglądu w kategorii Zespoły uplasowały się kolejno:
1 miejsce – klasa 3a z piosenką “Prośba”
2 miejsce – klasa 1c z utworem” Piosenka dla mamy”
3 miejsce- klasa 2a z piosenką “Cudownych rodziców mam”

w kategorii soliści w grupie młodszej;
1 miejsce – Maks Sinicki z 1c “jesteś mamo skarbem mym”
2 miejsce- Amelia Bychowska z 2a zaśpiewała “Kocham Cię, T’amo”

w kategorii soliści w grupie starszej:
1 miejsce Ex aequo Basia Varvara Staliarova z 4 “Daj mi rękę tato” oraz Oliwia Wierzchowska z 8c w utworze “List do matki”
2 miejsce Maja Parafiniuk z 7 e wykonała “W albumie rodzinnym”

w kategorii duety:
1 miejsce Bianca i Hanna Olejnik z 1c zaśpiewały “Daj mi rękę tato”
2 miejsce Alicja Wodzińska i Zofia Wojtysiak z 3a w energetycznym “Rap o rodzinie”
Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: Irena Cieszyńska, Agnieszka Kozieł – Pacanek, Ewa Kot i Monika Przyłożyńska.
Nagrodą dla zespołów jest wyjazd do Szkoły Łacińskiej na warsztaty edukacyjne “Od ziarenka do bochenka”, “Mały Podróżnik” oraz “Doświadczalnia”. Nagrody dla solistów i duety były również atrakcyjne – laureaci otrzymali ciekawe gry planszowe. Podczas prac jury nad wyłonieniem laureatów, sekretarz komisji RPA przeprowadziła quiz muzyczny, w którym uczestnicy mogli otrzymać drobny upominek.
Najcenniejszy Człowiek to właśnie dziecko, wrażliwe, szlachetne i pełne marzeń. Pamiętajmy żeby dbać o nasze pociechy, bo kiedyś losy Świata spoczywać będą w ich rękach i ufamy, że uczynią go lepszym do życia miejscem.