Międzynarodowy Dzień Kropki na ul. Gdańskiej

Międzynarodowy Dzień Kropki na ul. Gdańskiej

15 września 2022r. “zakropkowało ” się w naszej szkole. A skąd taki pomysł? Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. W naszej szkole każdy, duży czy mały, też bardzo potrzebuje takiej wiary we własne możliwości.
Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Film ukazał nam, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Dodatkowo przygotowane było dla chętnych uczniów malowanie twarzy w kropki oraz kropkowa sesja zdjęciowa każdej klasy, tzw. fotobudka. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klasy 1, 2 i 3, by wspólnie przygotować napis, który zakropkowali i przyozdobili nim szkolny hol.
Książka “Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie. Było to w naszej szkole święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.
A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!