“Przerwa na czytanie” na Bankowej

“Przerwa na czytanie” na Bankowej

W środę, 28 października 2022, w szkole na ulicy Bankowej odbyła się akcja „Przerwa na czytanie” organizowana w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski wraz z Biblioteką szkolną we współpracy z nauczycielami języka polskiego. Celem „Przerwy na czytanie” zachęcanie do sięgnięcia po książkę i odwiedzenia biblioteki, pokazanie, że czytanie jest ciekawe i wartościowe, a także integracja środowiska szkolnego.

Ten dzień był bardzo kolorowy – niektórzy uczniowie przebrali się za bohaterów książek, inni kolorowym strojem pokazywali, że czytanie ubarwia nasze życie. Drzwi gabinetów lekcyjnych zostały ozdobione hasłami czytelniczymi. Na każdej z przerw nie brakowało uczniów pochłoniętych lekturą, w różnych miejscach szkoły i różnych pozycjach. Uczniowie tłumnie odwiedzali również naszą bibliotekę.

Mamy nadzieję, że ogólnopolski rekord z ubiegłego roku (377 TYSIĘCY 586 OSÓB) zostanie pobity!