„Doświadczenia budują sukces zawodowy” – konferencja z udziałem klas ósmych

„Doświadczenia budują sukces zawodowy” – konferencja z udziałem klas ósmych

W dniu 23.11.2022r. 24 uczniów z klas VIII naszej szkoły uczestniczyło w konferencji „Doświadczenia budują sukces zawodowy” zorganizowanej w ramach World Skills Poland 2022. Gospodarzem wydarzenia było Technikum Nr 3 w Malborku.
Przybyli także uczniowie wraz z opiekunami z innych szkół podstawowych z powiatu malborskiego. Celem spotkania było wskazanie na aktualne możliwości młodzieży w zakresie kształtowania i podnoszenia umiejętności zawodowych.
Z tematem konferencji zapoznali uczestników zaproszeni goście, m.in. z Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku, dyrekcja firmy Alegre w Malborku oraz koordynator projektu Erasmus. Przekazali uczniom ważne przesłanie. Otóż, jeżeli szuka się drogi zawodowej należy podążać za swoją pasją.
Na koniec wystąpili uczniowie z Technikum Nr 3 i opowiedzieli o stażach zawodowych w krajach takich, jak: Hiszpania, Włochy, Portugalia. Wszyscy zgodnie podkreślali, że staże zawodowe to lekcja życia, możliwość poznania innej kultury, zobaczenia niezwykłych miejsc i zebrania doświadczeń życiowych.
Jedno jest pewne, że doświadczenia budują sukces zawodowy, ale do tego potrzebna jest też wiedza, umiejętności i pasja…