Życzliwa poczta i Tydzień Życzliwości na ulicy Bankowej

Życzliwa poczta i Tydzień Życzliwości na ulicy Bankowej

25 listopada 2022 odbył się finał akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski w ramach Tygodnia Życzliwości. Przez 4 dni uczniowie mieli możliwość przygotowania życzliwych życzeń i pozdrowień, które wrzucali do żółtego Pudełka Dobrych Słów. Na koniec tygodnia w piątek, ekipa życzliwych listonoszy wyruszyła z przesyłkami do uczniów, nauczycieli i obsługi szkoły.

W ramach akcji doręczono prawie 360 wiadomości. Niestety były również i takie, których nie można było dostarczyć ze względu na brak danych adresatów (12 karteczek). Drodzy uczniowie, samo imię to za mało, żebyśmy wiedzieli, komu dostarczyć list.

Najbardziej życzliwą klasą okazała się 5B, której przekazano rekordowe 86 przesyłek z życzliwymi pozdrowieniami. W akcji licznie wzięły udział również klasy 4B, 6A, 8B i 5C. Serdecznie gratulujemy olbrzymiej życzliwości i dziękujemy za udział w zabawie wszystkim uczniom i wychowawcom.

Mamy nadzieję, że przesłane życzenia sprawiły wiele radości i wzruszeń, a krówki życzliwości były małym okruszkiem szczęścia przed nadchodzącym świętami 🙂

Dodatkowo w ramach Tygodnia Życzliwości rozpoczęła się zbiórka karmy dla Reksa, bo życzliwość można okazać na wiele sposobów. Przypomniały o tym plakaty umieszczone na gazetce na korytarzu i drzwiach wejściowych do szkoły. Wchodzący do szkoły witani byli również przez “Dobre słowo”, które nie tylko mogło umilić cały tydzień ale również podnieść na duchu w trudnych chwilach.

” Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca. ” ~ Marcel Proust