Wróżka Jasmina, srebrna kula, magia i wróżby, czyli Andrzejki w SP2  na ul. Gdańskiej – relacja z zabawy pierwszaków

Wróżka Jasmina, srebrna kula, magia i wróżby, czyli Andrzejki w SP2  na ul. Gdańskiej – relacja z zabawy pierwszaków

Środa (30.11.) w naszej szkole przebiegała pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała magiczną moc. Wierzono, że w tym jednym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy.
Do szkoły przyszły wróżki, policjantki i policjanci, strażacy, jednorożce, księżniczki a także czarodzieje, jak np. Harry Potter czy czarownice – Hermiona. Dzieci dowiedziały się, skąd się wzięła tradycja Andrzejek i jak je obchodzili nasi przodkowie. Po uświadomieniu, że wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę, odwiedziły świetlicę szkolną, która tego dnia zamieniła się w wspaniały i magiczny pokój czarów, w którym przyszłość dzieciom przepowiadała wróżka Jasmina ze swojej magicznej, srebrnej kuli. Każdy uczestnik andrzejkowych wróżb z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów, kręcił kołem wróżb, pisał swoje imię na czarodziejskiej mące i odczytywał ułożoną z tego wróżbę, rzucał grosikiem do miski z wodą. Dzięki wróżbom dzieci dowiedziały się czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka np. w postaci wymarzonego meczu z samym Lewandowskim.
Można długo wymieniać następne wróżby, ale podsumowując zabawa była wspaniała i przyniosła dużo radości. Dodatkowo w klasach został przygotowany dla dzieci poczęstunek oraz muzyka zachęcająca do tańca. Podczas wspólnej zabawy uczniowie zaprezentowali swoje piękne kostiumy i rekwizyty. Wszyscy dobrze się bawili, czego dowodem są zdjęcia z uśmiechniętymi buziami dzieci.