KONKURS! “CzytaMy”

KONKURS! “CzytaMy”

NAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE! Działania w ramach obchodów Światowego Dnia Książki.

Cel: Promocja czytelnictwa.

Zachęcenie wszystkich członków rodziny do wspólnej zabawy, jaką jest czytanie książek. Zależy nam bowiem, aby książka na stałe zagościła w domach naszych przedszkolaków, a wspólne, częste czytanie książek z dziećmi spowodowało, że komputer, telewizor nie będą zajmowały w domu czołowego miejsca. Pragniemy, aby przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” miało swoje odzwierciedlanie w życiu naszych wychowanków. Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom uda się zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do książki i czytania na całe życie.

Zapraszamy wszystkich Rodziców wraz z dziećmi z naszego Przedszkola, Oddziałów Przedszkolnych oraz Klubu Malucha do konkursu czytelniczego.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wybrać jedno z dwóch zadań i wykonać:

1. Zabawcie się Państwo razem z dziećmi w recenzentów i nagrajcie filmik, w którym opowiadacie o ulubionej książce dziecka. Polecacie ją innym rodzicom. 

2. Nagrajcie filmik, w którym opowiecie i przekonacie innych do czytania. Wyjaśnijcie i przywołajcie argumenty, dlaczego warto czytać książki. Zróbcie to w sposób pomysłowy i kreatywny, a przede wszystkim przekonujący. Komisja wyłoni 3 najlepsze filmy, które zostaną nagrodzone książkami oraz biletami do kina. Pozostałe filmiki otrzymają niespodziankę. 

FILM nie może przekraczać 3 minut. Przesłanie nagrania będzie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego upublicznie na stronie internetowej oraz Facebooku Przedszkola. Na których 20 lutego ogłosimy listę zwycięzców.

Prosimy o przesłanie filmiku na maila – renata.backowska-sekula@zspnowystaw.pl

Życzymy powodzenia.