Zabawa karnawałowa na Gdańskiej

Zabawa karnawałowa na Gdańskiej

Styczeń i luty to czas karnawałowych zabaw. W tym roku szkolnym także uczniowie klas I-III mogli pokazać swoje umiejętności taneczne. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował dwie karnawałowe dyskoteki, z których dochód został w całości przekazany na cele charytatywne.
W styczniu odbyła się dyskoteka, z której dochód (1033,77zł) został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Dochód z dyskoteki walentynkowej (690zł) został przekazany na akcję „Pomoc dzieciom z rogu Afryki”. Koordynatorem tej akcji w szkole jest Pani Marta Łabaj.
W trakcie dyskotek uczniowie mogli wziąć udział w konkursach tanecznych: taniec w parach z balonem, taniec w parach na serduszku czy przechodzenie pod liną w rytm muzyki. Dzieci miały możliwość również pokazania swoich tanecznych umiejętności w tańcu indywidualnym oraz „wsiąść” do walentynkowego pociągu. Podczas dyskotek odbyły się również wybory „Króla i Królowej Balu”. Królem i Królową dyskoteki styczniowej zostali Bruno i Hania z klasy II a, a Królem i Królową dyskoteki walentynkowej Wiktor z klasy IIIa i Karolina z klasy IIIb. W przerwie między tańcami można było zakupić także pyszne słodkości przygotowane przez rodziców uczniów klas I-III, zaś o oprawę muzyczną dyskotek zadbali DJ Maciek, DJ Zuzia i DJ Szymon.
Mały Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim dzieciom, które tak chętnie biorą udział w dyskotekach. Dziękujemy także rodzicom oraz paniom, które sprawowały opiekę na dziećmi.