Projekt edukacyjny “Tydzień Bajek Polskich” w oddziałach przedszkolnych

Projekt edukacyjny “Tydzień Bajek Polskich” w oddziałach przedszkolnych

W dniach od 27.03.2023r. do 31.03.2021r. w oddziałach przedszkolnych realizowany był Ogólnopolski  Projekt Edukacyjny: “Tydzień Bajek Polskich”. Jego autorką jest pani Marta Murawska, a koordynatorką w naszych oddziałach była pani Sabina Stankiewicz.

Głównym celem było zainteresowanie dzieci bajkami naszego dzieciństwa, które są niezwykle piękne i każda z nich ma pewien przekaz.

Naszą tygodniową przygodę rozpoczęliśmy z „Reksiem”. Rozmawialiśmy o bezinteresownej pomocy i dobrych uczynkach oraz zrobiliśmy budę dla Reksia. W drugim dniu projektu odwiedzili nas „Bolek i Lolek”- najbardziej znane rodzeństwo w Polsce. Podczas tego spotkania przygotowaliśmy kalendarz naszych imienin i wykonaliśmy laurki dla Mamy i Taty. W trzecim dniu towarzyszył nam „Miś Uszatek”, który wybrał się do wesołego miasteczka. W tym dniu dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać w wesołym miasteczku. Przedszkolaki z klocków tworzyły piękne karuzele. Bohaterem czwartego dnia był „Pomysłowy Dobromir”. Tutaj dzieci wykonywały różne doświadczenia. Ostatniego dnia poznaliśmy bajkę “Zaczarowany ołówek ” i odwiedził nas  „Koziołek Matołek”, którego w ankiecie  wybrali dla nas rodzice. Dzieci nie tylko poznały jego przygody, ale także odszukały na mapie jego rodzinne miasto Pacanów.