Tajemnicza akcja piknikowa na ul. Gdańskiej

Tajemnicza akcja piknikowa na ul. Gdańskiej

“Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba” tak mawiał angielski poeta Algernon Charles Swinburne, a nad naszą szkołą niebo mamy ogromne i 30 maja w Nowym Stawie falowało niezwykłym błękitem i przeplatane było niteczkami promiennego słońca. Zatem już wiadomo, że pogoda nas na bogato obdarowała.

Dzień Dziecka to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zadbaliśmy o to, aby różnił się od zwykłego dnia i obfitował w wiele atrakcji. Zespół ds promocji szkoły przygotował prezentację na platformie Genially z życzeniami dla dzieci, z radosnymi piosenkami i zumbą. Dzieci mogły spróbować warsztatu “Clap Clap Song” oraz rozwiązać dziecięce Sudoku. O godz. 9.00 Piknik ruszył pełną parą. W strefie Rycerskiej pan Rafał Kuziemkowski, nasz historyk, a tego dnia jako rycerz średniowieczny, zaznajomił śmiałków z tematyką rycerstwa w średniowieczu, każdy mógł spróbować sił m.in. w podnoszeniu kolczugi, oddać strzały z kuszy do tarczy, pisać piórem gęsim. Każdy kto przeszedł pomyślnie szkolenie, otrzymał certyfikat Rycerza/Rycerki.

Najmłodszych przyciągnęła 7-metrowa zjeżdżalnia i dmuchane zamki, a Kulkolandia cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały festyn. Nie były to jednak wszystkie atrakcje, które przygotowaliśmy tego dnia. Jak zawsze do stanowiska malowania twarzy ustawiła się długa kolejka. Rycerz, księżniczka, motylek, a może smok? Takie motywy przystroiły twarze wielu dzieci. Powodzeniem cieszyły się również brokatowe tatuaże.

W naszej szkole mamy wielu miłośników zumby. Zumbowanie to już nie tylko moda, to podstawa dobrego samopoczucia i my zadbaliśmy, by cała szkolna brać rozruszała “kości” razem z Magdaleną Sosińską w energetycznych rytmach  z różnych stron świata. Śmiechu i radości było co niemiara! Do zumbowania ruszyli dosłownie wszyscy!

O godz. 10.00 powitał nas zespół FULL POWER SPIRIT z Podlasia z programem profilaktycznym “Znajdź pomysł na siebie”. Spotkanie muzyczne wyjątkowe, z niezwykłym Mirkiem Kirczukiem, hip-hopowcem o gołębim sercu i z mądrym przekazem dla młodego pokolenia. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za zaproszenie zespołu do naszej szkoły.

Po koncercie wzięliśmy udział w warsztatach z OSP Myszewo. Strażacy zaskoczyli nas niezwykle ciekawym pokazem i zaangażowali nas do ćwiczeń strażackich. Co tam się działo?! Każdy chciał zostać strażakiem! Każdy chciał przyodziać się w mundur strażaka i dumnie nosić hełm na głowie. Zobaczyliśmy szeroki asortyment: mundur wyjściowy, strażackie ubrania bojowe oraz specjalistyczne kombinezony.

Chętni mogli wziąć udział w grze “Molkky”. To gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia. W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem, tak aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej ponumerowane kręgle.

Odwiedziła nas niespodziewanie grupa CIRCUS MOSAIC z Gdyni. Widząc naszych milusińskich, zapragnęli zwieńczyć ten świąteczny dzień krótkim pokazem. Co to była za  finezja i błyskotliwy humor! Oczarowali publiczność, zarówno młodszą jak i starszą!

Piknik na świeżym powietrzu zakończył się  Grillowaniem Pod Chmurką i słodką niespodzianką( wata cukrowa, popcorn, Kinder Bueno, napoje, woda), którą przygotowała Rada Rodziców, jak zawsze niezawodna i zawsze w gotowości do pomocy. Dziękujemy Rodzicom, którzy spędzili z nami ten dzień i pomogli zorganizować fantastyczną zabawę dla uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły.

Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy pojawili się na naszym festynie bawili się wspaniale! Zapraszamy za rok!

Zespół ds Promocji Szkoły (Ewa Czerniewska, Irena Cieszyńska, Ewa Kot, Monika Stopow)

Część 1

Część 2