Uroczyste pożegnanie klas 8

Uroczyste pożegnanie klas 8

23 czerwca był wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na koniec roku szkolnego. Tego dnia mury nasze szkoły opuścił kolejny rocznik, który rozpoczyna nowy etap życia.
Punktualnie o godz. 10 rozpoczęła się ich ostatnia uroczystość w murach naszej szkoły. Po powitaniu uczniów, wychowawców, rodziców oraz zaproszonych gości, głos zabrał Pan Burmistrz oraz przewodnicząca Rady Rodziców. W swoich słowach podsumowali pracę uczniów oraz życzyli im powodzenia w nowych szkołach. Pan Burmistrz wręczył nagrodę Natalii Taras, która z najwyższą średnią wśród klas ósmych kończyła szkołę.
Nie mogło również zabraknąć chwili refleksji i minuty ciszy upamiętniającej panią Marzenę Lewandowską, która rok rocznie z wielkim sercem i zaangażowaniem żegnała klasy ósme. Tych nie zdążyła już pożegnać…
Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn państwowy na następnie ósmoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Sztandar został przekazany klasom siódmym, którzy chwilę wcześniej otrzymali świadectwa z promocją do klasy ósmej.
W dalszej części wręczono nagrody za różną działalność na rzecz szkoły i sukcesy edukacyjne. 8 prymusów i 8 wzorowych otrzymało dyplomy. Żeby tradycji stało się zadość 19 uczniów zostało również wyróżnionych statuetkami w następujących kategoriach:
„Oaza spokoju” – Julia Wernik
“Ale o co chodzi?” – Mateusz Niedźwiecki
“Od zawracania chmur” – Franciszek Krysik
„Mam swój styl” – Zofia Bartoszyńska
„Chłopak z zasadami” – Kacper Wysocki
„Niezłomna” – Yaroslava Pupkina
„Solidna firma” – Wiktoria Gajc
„Kobieta z klasą” – Weronika Watkowska
„Big Brain” – Bogusz Pańczak
„Niezwykła” Roksana Grosch
„Odkrycie sceniczne” – Jakub Szarek
„Pomagam” – Maja Ceran
„Dobry człowiek” – Marcel Sobków
„Koło ratunkowe” – Jan Serwin
„Ukryty talent” – Zuzanna Sekuła
„Pomocna dłoń” – Adam Koniuszek
“Milczenie jest złotem” – Igor Sierla
„Złoty mikrofon” – Maja Parafiniuk
PRYMUS – Natalia Taras
Po części oficjalnej przyszedł czas na pożegnanie i podziękowanie ze strony ósmoklasistów oraz życzenia od siódmoklasistów wraz ze skromnym upominkiem. Były wzruszające słowa i piosenki. Uczniowie mogli tradycyjnie obejrzeć film, który streścił ich pięcioletni pobyt w szkole. To zawsze jest najbardziej wzruszający moment, są łzy radości ale i smutku, że coś się kończy.
Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa i oficjalnie stali się absolwentami Szkoły Podstawowej nr 2.

Cała uroczystość nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc i duże zaangażowanie ze strony nauczycieli, wychowawców i pracowników obsługi.