Wycieczka kl. 2a i kl. 2c do Stegny

Wycieczka kl. 2a i kl. 2c do Stegny

Poniedziałek 18 września to dzień niezapomnianej wycieczki szkolnej klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami i opiekunami do malowniczej miejscowości Stegna, położonej w Zatoce nad Bałtykiem. To wyjątkowe miejsce pełne uroku, naturalnych piękności i atrakcji, które z pewnością zapadły uczestnikom w pamięć na długo.
Dzień rozpoczęliśmy od wygodnego przejazdu autokarem, który zabrał nas w podróż w kierunku wybrzeża. Po około 30-kilometrowej podróży dotarliśmy do Stegny, gdzie czekała na nas niezapomniana przygoda. Po przyjeździe na miejsce najpierw uzbroiliśmy się w jednorazowe rękawice oraz worki na śmieci i porozmawialiśmy o tym, że nasza planeta tonie w śmieciach, w związku z tym dziś spróbujemy wspólnymi siłami posprzątać skrawek lasu. Razem uzbieraliśmy z krótkiego odcinka około 20 worków nieczystości zostawionych przez turystów. Następnie skorzystaliśmy z przepięknego, piaszczystego plażowania. To doskonała okazja do odetchnięcia morskimi wdziękami, uczestnicy mogli cieszyć się wolnym czasem na plaży. Plaża w Stegnie jest idealnym miejscem do gry w piłkę plażową, budowania zamków z piasku lub po prostu opalania się.

Przed powrotem do domu, mieliśmy okazję zrobić zakupy pamiątek, aby zachować wspomnienie z wycieczki. Udaliśmy się także na spacer po malowniczej promenadzie, gdzie uczniowie mogli podziwiać panoramę Bałtyku oraz zanurzyć się w atmosferę nadmorskiej miejscowości. Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy autokarem do naszej szkoły. Ta wycieczka do Stegny to była doskonała okazja, aby zintegrować się, zrelaksować i cieszyć się urokami morza Bałtyckiego. To była także świetna lekcja przyrody i kultury regionu nadmorskiego.
Będzie to niezapomniana przygoda! Ahoj!