Rewia na lodzie

Rewia na lodzie

Jazda figurowa na lodzie to niezwykła umiejętność. Wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów wymaga lat treningu oraz talentu. Łyżwiarki i łyżwiarze od zawsze wzbudzają powszechny podziw oraz zainteresowanie publiczności na całym świecie.

Klasa 2a, 2b, 2c wraz z wychowawcami i opiekunami w dniu 12.10..2023 r. uczestniczyli w wycieczce do Gdańska do Hali Oliwia, udali się na długo wyczekiwaną rewię na lodzie. Na lodowisku przy dźwiękach fascynującej muzyki i licznych efektów specjalnych, m.in. taniec z ogniami, uczestnicy wycieczki podziwiali występy łyżwiarzy oraz łyżwiarek. Przedstawienie zostało oparte na „Niezwykłych przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana. Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Oglądane widowisko wszystkim się bardzo podobało. Czas minął nieubłaganie szybko. Było ciekawie zaaranżowane, przygotowana scenografia interesująca, a występujący zaprezentowali profesjonalną choreografię. Owacjom nie było końca.

Wycieczka na Rewię na Lodzie została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego projektu “Szkoła w Terenie” i zrealizowano tym samym zadanie nr 4 “Wyjście w ciekawe miejsce”.