Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

21 listopada w naszej szkole przy ul. Mickiewicza 51 celebrowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia pamiętaliśmy szczególnie, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i przez cały dzień okazywaliśmy bezinteresowną życzliwość. Wiemy doskonale, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – zarówno obdarowanego życzliwością jak i obdarowującego.

Przeprowadziliśmy małe wyzwanie – wybieraliśmy tabliczki z “dobrymi słowami” i przekazywaliśmy je rówieśnikom, wymyślaliśmy w klasach swoje wyzwania i stosowaliśmy je przez cały dzień. Życzliwość to nawyk – a co jeśli wybraną z kilku czynności będziesz powtarzać przez kolejnych 30 dni? Z pewnością “wejdzie Ci w krew i uprzyjemni życie i Tobie i wszystkim osobom, które swoją życzliwością obdarzysz”.

Poczta Życzliwości dotarła do wszystkich klas. Aby każdy mógł poczuć niepowtarzalną atmosferę Święta Życzliwości, ubraliśmy żółte koszulki i inne elementy garderoby, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami włączali się do wspólnej zabawy, wykonywania plakatów, śpiewania piosenek o życzliwości oraz pomaganiu, tworzenia łańcuszka życzliwości, drzewka życzeń i wielu innych.

Z okazji „Dnia Życzliwości i Pozytywnych Emocji” życzymy Wam ciepła, uśmiechu i radości. Niech spokój i uprzejmość wszędzie zagości, bo dzięki nim piękniejszy jest świat. Dziękujemy za życzliwość, którą z nami dzielicie od lat. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczącej Dnia Życzliwości

Zespół ds Promocji Szkoły