Mikołajki w szkole przy ul. Mickiewicza

Mikołajki w szkole przy ul. Mickiewicza

Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Tego dnia uczniowie ubrani byli w stroje z akcentem mikołajkowym: sweterki z Mikołajem, choinką, reniferami, bluzki czy sukienki, dodatkowo czapki mikołajkowe, wszystko na cześć Świętego Mikołaja.
Mały Samorząd Uczniowski przygotował specjalną niespodziankę i zaprosił wszystkie klasy do sali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęły piosenką pt. “Święta to czas niespodzianek” pierwszaki z klasy1B, wprowadzając świąteczny nastrój. Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienie mikołajkowe. Niestety były w nim chwile grozy. Eskimos przyniósł do szkoły smutną wiadomość. Lecąc samolotem do Polski, zauważył, że sanie Mikołaja utknęły w śnieżnej zaspie i ma on duży problem z dotarciem do szkoły. Na szczęście wśród dzieci był Piotrek – chłopiec, który jest członkiem młodzieżowej drużyny OSP. Uznał, że najlepiej z tym zadaniem poradzą sobie, nie kto inny, tylko jego starsi koledzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. Obiecali oni pomóc i sprowadzić jak najszybciej Mikołaja do Nowego Stawu. Czas oczekiwania, umiliły dziewczynki z 3a, które porwały wszystkich do wspólnego tańca przy piosence “Last Christmas”. I przybył… w asyście swoich Elfów i oczywiście panów strażaków. Dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja, a na powitanie zaśpiewały dla niego piosenkę “Święty Mikołaj”. Wyjątkowy gość nie zapomniał o prezentach dla wszystkich uczniów. Dzieci odbierały paczuszki z wielką radością. Mikołaj wzruszył się, gdy dzieci wręczyły mu również upominek, doceniając jego ciężka pracę i dobre serce. Na koniec oczywiście były pamiątkowe zdjęcia, po których Mikołaj pożegnał się, mówiąc, że czekają na niego dzieci w kolejnej szkole i musi się śpieszyć, żeby się już nigdzie nie spóźnić.
Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Małego Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Moniki oraz p. Asi, przy współpracy Dyrekcji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku oraz Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki. Dekorację sali przygotowała p. Stella. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc.