Bal Bociana

Bal Bociana

10 kwietnia 2024r. na ulicach naszego miasta zapanowała radosna atmosfera, gdyż nadszedł czas na korowód wiosenny, którym ruszyliśmy ze szkoły z ul. Mickiewicza 51. Pani Wicedyrektor Dorota Żuk uroczyście zainaugurowała Bociani Korowód witając wszystkich zgromadzonych ciepłym uśmiechem i życzeniami radości.

Na czele korowodu kroczył Bocian, bohater tego dnia. Za nim podążały dzieci z klas I-III oraz nauczyciele przebrani za bociany oraz różne symbole wiosny: motyle, żabki, zajączki, ślimaczki, pszczoły, kwiatki i wiele innych. Najważniejsze było dla nas wszystkich, aby przebranie było kolorowe, radosne i by oddawało wiosennego ducha Balu Bociana. Ależ się działo…śpiewy, pełne nadziei okrzyki, samodzielnie wykonane instrumenty towarzyszyły podczas korowodu i zbudowały potężną dawkę energii.

Korowód z okazji Balu Bociana to nie tylko radosne święto, ale również symbol odradzania się natury i triumfu życia nad zimą. To czas, w którym mogliśmy oddać się beztroskiej zabawie z dużym wątkiem nauki przez zabawę. Gdy dotarliśmy do Serca Nowego Stawu dotarła do nas pani dyrektor Krystyna Adamkiewicz i razem uświetniliśmy spacer wspólną fotką. Następnie udaliśmy się z okrzykami radości i rytmicznego wybijania naszych skandowanych wierszyków, do szkoły. Tam czekała na wszystkich niespodzianka – Pan Łukasz Szpakowski ze słynnego zespołu “Maskotki”, który zadbał o to, aby wszyscy bawili się świetnie. Muzyka taneczna rozbrzmiewała w sali, a parkiet wypełnił się tańczącymi kolorowymi tancerzami. Pokazy iluzji, świetny humor i energia sprawiły, że czas upłynął nam zbyt szybko. Potem nastąpił czas na autografy i fotki z Artystą.

Bal Bociana był prawdziwym sukcesem. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie i z pewnością na długo zapamiętamy to wyjątkowe wydarzenie. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych ptakach i o tym, jak możemy je chronić, mogliśmy podglądać bociany dzięki kamerkom w Klekusiowo.pl, rozwiązywaliśmy łamigłówki i uczyliśmy się krok po kroku rysować bociana.

Pamiętajmy, że bociany to nasze wspólne dobro. Dbając o nie, dbamy o przyrodę i o nasze piękne polskie krajobrazy!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu!

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.