Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

Uczniowie naszej szkoły z drużyny młodszej: Amelia Grabarz, Julia Sroka, Maciej Suchcicki i Kamil Żmuda oraz uczniowie z drużyny starszej: Zuzanna Rutkowska, Piotr Kowalski i Adam Jurczak 25 maja 2024 r. w Małej Szkole w Szopie reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Na tym etapie uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, który zawierał pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań. Kolejnym etapem była jazda rowerem na torze przeszkód oraz na miasteczku, a na zakończenie zawodnicy stawili czoła scenkom sytuacyjnym z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nie udało nam się zdobyć podium, ale cała drużyna wykazała się dużą wiedzą z przepisów ruchu drogowego, zwinnym poruszaniem się po torze przeszkód, sprawną i zgodną z przepisami jazdą na miasteczku rowerowym, czy umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy całej drużynie i życzymy sukcesów w czasie rowerowych zmagań.

Wszystkim zawodnikom – serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni, że tak dzielnie reprezentowaliście naszą szkołę.

Do turnieju uczniów przygotowywała nauczycielka techniki Iwona Jurczak i nauczyciel w-f Jacek Kamiński.