Wyjazd klas VIa, VIc i VIIc na biwak survivalowy

Wyjazd klas VIa, VIc i VIIc na biwak survivalowy

W dniach 5-6 czerwca 2024 r uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na biwak z elementami survivalu. Po drodze zajechaliśmy do Lęborka, gdzie weszliśmy na punkt widokowy i podziwialiśmy piękno krajobrazu kaszubskiego oraz zwiedziliśmy wystawę znalezisk z ziemi kaszubskiej.
“Przygoda survivalowa” to fabularno-edukacyjna forma zajęć integracyjnych, połączona z nauką podstawowych technik survivalowych m.in: rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, budowa schronienia, przejście po linie przez rzekę oraz wspinaczka na ściankę wspinaczkową. Pogoda była bardzo sprzyjająca to też praca i zabawa upływała bez pośpiechu i w luźniej atmosferze. Uczniowie wspólnie uczyli się jak prawidłowo zbudować szałas, aby nie przeciekał i był wytrzymały. Pokonali swoją barierę strachu przechodząc po linie nad rzeczką i wspinając się na ściankę. Nauczyli się posługiwać krzesiwem.
Bez problemu udało się dzieciom pokonywać wszelkie przeszkody i utrudnienia. Po zajęciach był czas na wspólną integrację. Podczas gry w siatkówkę, udziału w animacjach czy wieczornym ognisku uczniowie wspólnie się bawili i opowiadali wrażenia przebytego dnia. Następnego dnia udaliśmy się do stadniny koni, gdzie mogliśmy posłuchać wykładu na temat opieki i pielęgnacji różnych ras koni. Uczniowie też dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat koni i zrobili wspólne zdjęcia ze zwierzętami .

Zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy Pan Jacek Kamiński, Pani Iwona Jurczak i Pani Alicja Kaźmierczak.