Ostatnie zajęcia klasy III a w murach zamku malborskiego

Ostatnie zajęcia klasy III a w murach zamku malborskiego

Po prawie dwóch latach zawsze oczekiwanych przez nas spotkań z Panią Ewą i malborskim zamkiem, nadszedł czas pożegnania. Ostatnie zajęcia były bardzo ciekawe i jak zwykle wiele nas nauczyły. Mieliśmy wyjątkową możliwość obejrzenia wystawy „Christoph Maucher. Bursztynowa szkatuła pełna tajemnic”. Podziwialiśmy wspaniały zabytek, który w całości został wykonany z bursztynu oraz poznaliśmy historię jego powstania.
Temat zajęć związany był z bursztynem, więc jak zawsze w zamku czekała na nas niespodzianka. Tym razem uczestniczyliśmy w warsztatach, które odbyły się w ramach realizacji programu edukacyjnego dedykowanego wspomnianej wystawie. Zajęcia prowadził mistrz rzemiosła, który zaprezentował i uczył nas tradycyjnych metod wytwórstwa oraz obróbki bursztynu. Była to dla nas wspaniała lekcja i podróż w czasie. Każdy z nas miał niecodzienną możliwość wykonania samodzielnie bursztynowego wisiorka lub bransoletki, które mogliśmy zabrać na pamiątkę.
Po zajęciach nadszedł czas pożegnania. Podziękowaliśmy „naszej” Pani Ewie za piękne lekcje, wspaniałą zabawę i okazane serce.
Klasa 3 a z wychowawczynią