Uroczyste pożegnanie klas ósmych

Uroczyste pożegnanie klas ósmych

21 czerwca był wyjątkowym dniem nie tylko ze względu na koniec roku szkolnego. Tego dnia mury nasze szkoły opuścił kolejny rocznik, który rozpoczyna nowy etap życia.
Chwilę po godz. 10 rozpoczęła się ich ostatnia uroczystość w murach naszej szkoły. Po powitaniu uczniów, wychowawców, rodziców oraz zaproszonych gości uroczyście został wprowadzony sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Następnie ósmoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Sztandar został przekazany klasom siódmym, którzy chwilę wcześniej otrzymali świadectwa z promocją do klasy ósmej. Wśród zaproszonych gości był również Pan Wiceburmistrz oraz przedstawiciel Rady Rodziców. W swoich słowach podsumowali pracę uczniów oraz życzyli im powodzenia w nowych szkołach. Pan Wiceburmistrz wręczył nagrodę Justynie Dąbrowskiej, która jako prymus z najwyższą średnią wśród klas ósmych kończyła szkołę.
W dalszej części wręczono nagrody za sukcesy edukacyjne i podziękowania rodzicom, którzy swoim zaangażowaniem wspierali wychowawców. Żeby tradycji stało się zadość sześciu uczniów zostało wyróżnionych statuetkami “Wincentki 2024” w następujących kategoriach:
„All in one” – Justyna Dąbrowska
“Lady in black” – Zofia Bartkowska
“Dusza Klasy” – Natasza Sławińska
“Pomocna dłoń z zasadami” – Piotr Wojtaszek
“Kameleon” – Kamil Starachowski
“Kobieta zagadka” – Kinga Sambor
Po części oficjalnej przyszedł czas na pożegnanie i podziękowanie ze strony ósmoklasistów oraz życzenia od siódmoklasistów wraz ze skromnym upominkiem. Były wzruszające słowa i piosenki. Uczniowie mogli tradycyjnie obejrzeć film, który streścił ich pięcioletni pobyt w szkole. To zawsze jest najbardziej wzruszający moment, są łzy radości ale i smutku, że coś się kończy.
Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa i oficjalnie stali się absolwentami Szkoły Podstawowej nr 2.

Cała uroczystość nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc i duże zaangażowanie ze strony nauczycieli, wychowawców i pracowników obsługi.