To już kolejny wesoły piątek w szkole, tym razem uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali Dzień Bez Plecaka. Wbrew pozorom nie chodzi tu o przyjście do szkoły bez podręczników, zeszytów i piórnika. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory i spakować je w inny zamiennik plecaka. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne należy spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Zabawnych sposobów było wiele, przybory szkolne zapakowane zostały do: walizki, pojemnika na narzędzia, pudełka po obuwiu, koszyka, torby sportowej, poszwy na poduszkę, wózka na zakupy, w leżaku i eleganckiej damskiej torebce, itd.
Dzień ten w naszej szkole zyskał na popularności, angażując uczniów oraz nauczycieli w wyjątkowy sposób. Ten dzień otworzył drzwi do kreatywności i zabawy. Uczniowie, którzy zaangażowali się w zabawę otrzymali w nagrodę słodkość i udowodnili, że mają dużą kreatywność, pomysłowością i poczucie humoru.