Lekcja w Zamku

W piątek 16 września klasa III b odbyła swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Ale nie była to zwykła wycieczka. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Działu Oświatowego Muzeum Zamkowego w Malborku.
Pani Ewa wprowadziła nas w tajemniczy świat zamku malborskiego, nauczyła, jak nazywają się poszczególne części budowli i zdradziła kilka tajemnic związanych z muzeum. Uczniowie poznali legendę o piekarczykach z Zakonu Krzyżackiego, mogli także wykazać się zdolnościami plastycznymi. Niestety czas zajęć bardzo szybko minął, dlatego nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. Dziękujemy Pani Ewo i do zobaczenia w zamku! (B. Jaszczyńska)

Informacja od Rady Rodziców

Drodzy Rodzice,
wg uchwały Rady Rodziców składka na ten rok szkolny wynosi odpowiednio: min. 30 zł na pierwsze dziecko, 15 zł na drugie, 0 zł na trzecie i kolejne. Wpłaty można dokonać w sekretariatach obu szkół lub bezpośrednio na nasze konto bankowe:
39 8304 0005 0000 1108 2000 0010
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Stawie
ul. Gdańska 53
82-230 Nowy Staw
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę do której uczęszcza.
Serdecznie z góry dziękujemy.
Rada Rodziców

Zebrania rodziców i zebranie Rady Rodziców

Zebrania rodziców odbędą się wg następującego harmonogramu:

  • 13 września, godz. 16.00 – klasy 0-III
  • 14 września, godz. 16.00 – klasy IV-VI

zebranie2

Dnia 14 września 2016 roku (środa) o godzinie 17.00 w świetlicy SP 2 przy ulicy Bankowej 2 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Tradycyjnie 1 września uczniowie naszej szkoły powrócili z wakacyjnej przerwy. Na ulicy Gdańskiej powitano uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Na ulicy Bankowej natomiast powitano uczniów klas czwartych. Pan Burmistrz oraz Dyrektor Zespołu życzyli uczniom nie tylko powodzenia i sukcesów, ale również wspaniałego czasu w murach naszych szkół. Nie mogło również zabraknąć wspomnienia tych, którzy 77 lat temu stanęli do walki w obronie naszej Ojczyzny.

  

Podręczniki do klasy IV – informacja

Od czwartku (25 sierpnia) w godzinach od 9.00 do 14.00 w bibliotece szkolnej na ulicy Bankowej będzie można odebrać zestaw podręczników do KLASY IV.

Pożegnania nadszedł czas…

“Kiedy coś się w życiu zmienia,
Kiedy coś się w życiu kończy.
Zerknij wtedy znów za siebie,
Popatrz, co Cię jeszcze łączy.”

Nie tak dawno – po raz pierwszy – wzywał Was na lekcje szkolny dzwonek. Byliście wtedy maluszkami, trochę zagubionymi i wystraszonymi. Może nie chcieliście rozstawać się z mamą. A dzisiaj jesteście już absolwentami szkoły podstawowej.
Drodzy Szóstoklasiści, pragniemy złożyć Wam gratulacje z racji ukończenia ważnego etapu nauki. Życzymy Wam radości i samych sukcesów w odkrywaniu nowych tajemnic, a do wymarzonej przyszłości niech wiodą Was same proste drogi.