Podręczniki do klasy IV – informacja

Od czwartku (25 sierpnia) w godzinach od 9.00 do 14.00 w bibliotece szkolnej na ulicy Bankowej będzie można odebrać zestaw podręczników do KLASY IV.

Pożegnania nadszedł czas…

“Kiedy coś się w życiu zmienia,
Kiedy coś się w życiu kończy.
Zerknij wtedy znów za siebie,
Popatrz, co Cię jeszcze łączy.”

Nie tak dawno – po raz pierwszy – wzywał Was na lekcje szkolny dzwonek. Byliście wtedy maluszkami, trochę zagubionymi i wystraszonymi. Może nie chcieliście rozstawać się z mamą. A dzisiaj jesteście już absolwentami szkoły podstawowej.
Drodzy Szóstoklasiści, pragniemy złożyć Wam gratulacje z racji ukończenia ważnego etapu nauki. Życzymy Wam radości i samych sukcesów w odkrywaniu nowych tajemnic, a do wymarzonej przyszłości niech wiodą Was same proste drogi.

Pożegnanie klas trzecich

Dnia 22 czerwca 2016r. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował uroczyste pożegnanie klas trzecich. Na uroczystości obecny był Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Tomasz Bojarczuk, Wicedyrektor – Beata Brucka, wychowawcy kl. III: Ewa Kot, Ewa Miśkiewicz, Leokadia Ławnik, Monika Przyłożyńska oraz trzecioklasiści. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego poprowadzili uroczystość, kółko taneczne zaprezentowało taniec, a kl. II D zaśpiewała piosenkę. Przedstawiciele klas trzecich podziękowali Dyrekcji i Wychowawcom za trzy lata wspólnej nauki, pracy i zabawy.

Zagłosuj na prace naszych uczniów

Prace uczniów klasy II b biorą udział w konkursie plastycznym “Jak wygląda muzyka”. Bardzo prosimy o głosy na ich prace, które mają numery: 0233 (Agata), 0234 (Julia), 0235 (Martyna), 0236 (Mateusz), 0237 (Zuzanna), 0238 (Milena) – głosować można na dowolną liczbę prac, ale na każdą tylko raz z jednego adresu.

Głosowanie trwa od 20 do 23 czerwca do północy.

LINK: http://niebojesiemuzyki.pl/glosowanie/66

Za każdy głos dziękujemy – uczniowie klasy II b z wychowawczynią.

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a dzisiaj rozstania nadszedł czas…

17 czerwca uczniowie klas szóstych uczestniczyli w uroczystości pożegnania szkoły. Uroczystość rozpoczęto od przekazania sztandaru uczniom klas piątych, następnie wyróżniono szóstaków z najlepszymi średnimi na świadectwie. Przyszli absolwenci otrzymali także podziękowania i dyplomy w różnych dziedzinach: za pracę w samorządzie, wolontariat, sport, pracę w zespole muzycznym, kole teatralnym. Nie mogło też zabraknąć nagród za najlepiej napisany sprawdzian szóstoklasisty, które ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki. Po raz drugi uczniowie, którzy na sprawdzianie zdobyli 100% z języka angielskiego również zostali wyróżnieni.
I wreszcie przyszedł czas na statuetki. Jest to chwila najbardziej oczekiwana, bo do końca nie wiadomo, kto je dostanie i w jakiej kategorii. W tym roku szkolnym, dzięki hojności Rady Rodziców i UKS Delta było ich 19. Oto one:

 • Optymistka – Martyna Łydzińska, kl. 6b
 • Sportowiec Roku – Julia Jurgielewicz, kl.6c
 • Artystyczna Dusza – Izabela Kilińska, kl.6a
 • All Inclusive – Andżelika Dobrowolska,kl. 6b
 • Interaktywny Matematyk – Jakub Rutkowski, kl.6c
 • Dżentelmen Roku – Patryk Dolny, kl. 6c
 • Mól książkowy – Oliwia Darnowska, kl. 6c
 • Czaruś – Krystian Wodziński, kl.6b
 • Superhero – Szymon Stefaniak, kl.6a
 • Indywidualistka – Aleksandra Kałuzińska, kl.6a
 • Słowik – Olga Loryś, kl.6a
 • Mistrz Ortografii – Miłosz Tarapata, kl. 6a
 • Przystojniak – Krzysztof Głodnicki, kl.6b
 • Pogodny Duszek – Szymon Pelowski, kl.6b
 • Facet z klasą – Miłosz Damaske, kl.6b
 • Prymus Szkoły – Paulina Rojewska, kl. 6c
 • Serce na dłoni – Patrycja Kochańska, kl.6c
 • Prawa ręka Szefa – Milena Sawirska, kl.6c
 • Promyczek – Maja Januszewicz, kl. 6a

Ostatnim punktem uroczystości było obejrzenie prezentacji przygotowanej przez panią M. Sawicką. Na koniec nie pozostało nic innego, jak odtańczyć poloneza i rozpocząć bal, ostatni w szkole podstawowej. Życzymy Wam drodzy absolwenci wielu sukcesów i oddanych przyjaciół.
(M. Lewandowska)

Dzień Mamy i Taty w klasie 1b i 2a

9 czerwca obchodziliśmy w klasie 1 b Dzień Mam i Tatusiów. Z tej okazji dzieci pięknie ubrane wystąpiły przed swoimi rodzicami. Prawie każde z nich powiedziało wierszyk dla swojej mamy i taty. Rodzice słuchając wierszy i piosenek wykonywanych przez swoje pociechy nie kryli wzruszenia. Dzieci obdarowały swoich bliskich pięknymi własnoręcznie wykonanymi serduszkami z masy solnej oraz laurkami. Występ został przygotowany przez wychowawcę klasy 1 b panią Stellę Natora. Po części oficjalnej goście mogli poczęstować się kawą i herbatą oraz pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców. Wszyscy dobrze się bawili!

Dzień Mamy i Taty w IIa
15 czerwca do świetlicy szkolnej licznie przybyli rodzice na zaproszenie swoich dzieci i wychowawczyni Ewy Czerniewskiej. Spotkanie odbyło się z okazji minionego Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym każde dziecko miało okazję wyrazić swoje uczucia wobec obojga rodziców. Można było zauważyć wzruszenie nie tylko w oczach rodziców, ale także i dzieci. Szczególną atrakcją był koncert Mateusza Smolińskiego, ucznia tejże, który zaprezentował kilka utworów granych na akordeonie. Po występach dzieci obdarowały rodziców drobnymi, własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Na koniec drobny poczęstunek, rozmowy, podziękowania …