VII Miniolimpiada Sportowa klas 0 – IV

We wtorek 25 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Gdańskiej 53, odbyła się już po raz siódmy Miniolimpiada Sportowa dla klas 0-IV. W tym roku po raz pierwszy w zawodach wzięły udział klasy czwarte. Olimpiada rozpoczęła się od uroczystej defilady sportowców. Drużyny klasowe były prowadzone przez pana dyrektora – Tomasza Bojarczuka. Na czele defilady szedł przewodniczący Małego Samorządu Uczniowskiego – Adam Sawicki, niosąc znicz olimpijski. W olimpiadzie brały udział 6-osobowe zespoły uczniów z każdej klasy – 3 dziewczynki i 3 chłopców oraz dwóch zawodników rezerwowych. Pozostali uczniowie z wychowawcami byli kibicami.
Przed rozpoczęciem zawodów, wszyscy wzięli udział w rozgrzewce, wykonując ćwiczenia gimnastyczne w rytm piosenki “Gimnastyka dla wszystkich”.
Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: skoki na piłkach, przejście przez tunel, ustawianie kubeczków w ringo, sztafeta z pałeczką.
Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwał zespół sędziowski w składzie: pan dyrektor Tomasz Bojarczuk, pani wicedyrektor Beata Brucka, przedstawiciel Rady Rodziców pani Anna Skarżyńska, bibliotekarz szkoły pani Elżbieta Kalinowska oraz pani pielęgniarka Teresa Troch, która również sprawowała opiekę medyczną.
Zaangażowanie dzieci było ogromne. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco w poszczególnych kategoriach wiekowych:
1) klasy 0
I miejsce – klasa 0B
II miejsce – klasa 0A
2) klasy I
I miejsce – klasa 1A
II miejsce – klasa 1B
III miejsce – klasa 1C
3) klasy II
I miejsce – klasa 2C
II miejsce – klasa 2B
III miejsce – klasa 2A
4) klasy III
I miejsce – klasa 3C
II miejsce – klasa 3B
III miejsce – klasa 3A
5) klasy IV
I miejsce – klasa 4A
II miejsce – klasa 4B
Puchary oraz słodki upominek dla każdego ucznia i gry edukacyjne dla całej klasy, odebrały składy drużyn z rąk komisji sędziowskiej, dodatkowo każdy zawodnik, łącznie z rezerwowym, otrzymał prawdziwy medal olimpijski.
Olimpiadę przygotowały i poprowadziły panie: Irena Cieszyńska, Wioletta Myszka i Joanna Suchcicka. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz panu Markowi Szczecińskiemu – prezesowi UKS Delta, za pomoc i wsparcie finansowe podczas przygotowania olimpiady.

Klasy 0, 1 i 4

Klasy 2 i 3

Pierwsze książki do naszych bibliotek

W piątek do naszej szkolnej biblioteki przybyła pierwsza część książek, które zakupiliśmy z funduszy zebranych podczas listopadowej akcji charytatywnej. Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać 4185,56 zł, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
Na pierwszy ogień poszły lektury, których brakowało zarówno na ulicy Gdańskiej jak i Bankowej. W następnych tygodniach będziemy uzupełniać biblioteczne półki o inne tytuły, które (mamy nadzieję) zachęcą naszych uczniów do czytania.

Walentynki na ulicy Gdańskiej

14 lutego Mały Samorząd Uczniowski już od rana wprowadził wszystkich obecnych w naszej szkole w walentynkowy nastrój. Przedstawiciele Samorządu wręczali serduszka oraz drobne słodkości każdemu, kto zawitał w nasze progi. Kilka dni wcześniej – od poniedziałku 10 lutego do piątku 14 lutego działała też w szkole Poczta Walentynkowa. Każdy z uczniów mógł wrzucić do skrzynki przygotowaną przez siebie walentynkę. W piątek wszystkie walentynkowe kartki zostały dostarczone do odbiorców przez listonosza.
Uczniowie chętnie wzięli także udział w konkursie plastycznym „Walentynki z moją rodziną”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz dyplomów już 6 marca podczas apelu okazji Dnia Kobiet.

INFORMACJA DLA OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH

Od poniedziałku 17 lutego busy w kierunku LUBSTOWA odjeżdżać będą z przystanku N. STAW URZĄD o godz. 12:37, 13:37, 14:32.

Zabawa karnawałowa na ulicy Gdańskiej

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i smaków oraz zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem w naszej szkole, ponieważ zawsze dostarcza wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas i tym razem. Dnia 5 lutego 2020r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Gdańskiej 53, odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem “Podróż dookoła świata”. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, biedronki, piratów, żołnierzy, wojowników, cyganki, Indianki, policjantów, Batmanów, krakowianki, żołnierzy imperium, zwierzęta… nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich. W sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny karnawał już za rok.

Bezpieczne ferie – apel na ulicy Gdańskiej

Piątek 10 stycznia był ostatnim dniem nauki przed feriami zimowymi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel „Bezpieczne ferie”. Apel przygotowały klasy Ib i IIIa pod kierunkiem P. Ewy Miśkiewicz i P. Moniki Przyłożyńskiej oraz Kółko Wokalne pod kierunkiem P. Ani Siemieniec i P. Moniki Przyłożyńskiej, a zimową dekorację przygotowała P. Danuta Ostrowska. Podczas apelu wystąpiły dzieci (Adam, Ola, Tosia, Blanka, Maciej, Justyna, Piotr), które udzieliły wszystkim uczniom przestróg, których należy przestrzegać podczas zimowego wypoczynku. Pani Zima (Amelka) obiecała dzieciom, że jeżeli będą przestrzegać rad, których wysłuchały, pozwoli im skorzystać w pełni z uroków zimy. Gościnnie wystąpił także Pan Policjant, który wspólnie z postaciami bałwanków (w tej roli Wiktoria i Filip) sprawdził, czy nasi uczniowie wiedzą, jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe i bawić się w czasie zimy. W zimową atmosferę wprowadziły dzieci dziewczynki z Kółka Wokalnego. Uczniowie w skupieniu wysłuchali apelu. Mamy nadzieję, że pamiętając o wysłuchanych radach, nasi uczniowie spędzili ferie bezpiecznie i wesoło.

Klasy V-VIII – bilet miesięczny na luty

Uwaga!!!
Klasy V-VIII (osoby dojeżdżające z biletem miesięcznym OliwiaBus)
W poniedziałek (27.01) doładowywane będą bilety na kolejny miesiąc.
Pamiętajcie, aby w poniedziałek nie zapomnieć biletu.