Pierwsze zebranie samorządu na Bankowej

14 września w naszej szkole odbyło się pierwsze, robocze spotkanie Samorządu Uczniowskiego. Chętnych do pracy w SU w tym roku szkolnym jest wielu, więc wystawiona podczas spotkania skrzynka z pomysłami szybko się zapełniła. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach kandydowania na przewodniczącego szkoły oraz zapisali się do poszczególnych sekcji Samorządu Uczniowskiego. Ruszamy z działaniami! Życzymy wszystkim owocnej pracy i…. powodzenia!

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1c

15 września 2021 r. uczniowie klasy 1c aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Każdy w domu z pomocą rodziców przygotował strój w kropki. Świętowanie tego dnia zaczęliśmy od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości plastyczne. Następnie pracowaliśmy nad kropkowymi kolorowankami, które znalazły swoje miejsce na klasowej wystawie. Wspólnie przygotowaliśmy też ozdobną ramkę do zdjęć. Efekt naszych poczynań prezentujemy w galerii zdjęć.

Wycieczka kl. 3a do Stegny

14 września 2021r. klasa 3a wraz z wychowawcą i pod opieką Rodziców pani Anity W. oraz pani Agnieszki W. spędziła dzień w Stegnie. Pogoda była wymarzona na wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną. Spacer w lesie urozmaicony był rozpoznawaniem drzew liściastych i iglastych, uczniowie przypomnieli sobie warstwową budowę lasu. Wiele emocji wywołały wypatrzone w mchu podgrzybki. Radość z odkrycia nory lisa była ogromna. Pamiętaliśmy wszyscy, że jesteśmy gościnnie w domu zwierząt i należy zachować ciszę. Wycieczka do Stegny to i piaszczysta plaża wraz z wydmami. Uczniowie przyjrzeli się faunie i florze wydm nadmorskich, obserwowali statki towarowe pojawiające się na horyzoncie. Śmiechu dostarczyły zabawy z przeciąganiem liny, zabawa limbo, list z listą skarbów do znalezienia i słoik z zamkniętymi skarbami z plaży nadmorskiej. Podróż odbyliśmy autobusem. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się w autokarze. Mogliśmy się wspólnie pobawić, obserwować spienione, duże fale i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki. Piknik na plaży był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.

Znamy i bawimy się w zabawę coraz bardziej popularną w różnych zakątkach Europy, a mianowicie w malowanie kamyków i zostawianie ich w różnych ciekawych miejscach. Kamień może “wędrować”, być przenoszony do innych zakątków świata. Zosia z 3a pomalowała kamień, naniosła charakterystyczny dla Nowego Stawu zabytek, z tyłu kamienia zapisała kod Naszego miasta i zostawiliśmy w Stegnie przy zejściu na plażę. Ciekawe gdzie dalej kolorowy kamień powędruje?


Narodowy Spis Powszechny

Gminny Komisarz Spisowy w Nowym Stawie przypomina, iż od 01.04.2021 r. do 30 września 2021r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Od 23 czerwca 2021 r. rachmistrzowie realizują spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie.

Pasowanie na ucznia na ul. Gdańskiej

1 września wszyscy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Był to szczególny dzień zwłaszcza  dla uczniów klas 1. W tym dniu nasi najmłodsi uczniowie zostali pasowani na ucznia oraz ślubowali godnie wypełniać obowiązki szkolne i reprezentować naszą szkołę.

Starsze koleżanki naszych pierwszoklasistów- Antonina Szczepańska i Olivia Szczecińska wykonując piosenkę „Ślubowanie” wytłumaczyły im, na czym ono polega. Sprawdziły też ich wiedzę zadając zagadki szkolne.

Uczniowie klas 1 doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Po uroczystym ślubowaniu zostali oni  pasowani ołówkiem przez Pana Dyrektora, dzięki czemu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Następnie każdy uczeń zostawił odcisk swojego paluszka w pamiątkowej księdze.

Na zakończenie wszyscy uczniowie klas 1 otrzymali dyplomy „Pasowania na Ucznia” i maskotki.

Witamy serdecznie nowych uczniów w naszej szkole!!!