“Ten, kto naprawdę chce ci pomóc, pomoże ci czynem a nie słowami”

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna
składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom angażującym się w życie naszej Dwójki.

Dziękujemy za ogromny wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły oraz za świetne pomysły i entuzjazm, z którym się z nami dzieliliście.

Dziękujemy również wszystkim sponsorom z Nowego Stawu i okolic, którzy wspierali nas w organizacji różnorodnych akcji, konkursów i wydarzeń.

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy rozpoczął się czas zasłużonego odpoczynku.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były słoneczne i radosne. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie oraz nabierajcie sił oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Niech każdy wakacyjny dzień pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

Jednocześnie dziękuję wszystkim nauczycielom za całoroczną współpracę przy aktualizacji strony naszej Dwójki.

M. Sawicka (administrator strony internetowej)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 na ulicy Bankowej

Tradycyjnie jak co roku o godzinie 9.00 rozpoczęła się ostatnia tegoroczna uroczystość. I nawet niesprzyjająca deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć tego dnia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i raporcie przewodniczącej SU głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Do podziękowań i życzeń Dyrekcji przyłączył się również Burmistrz Nowego Stawu wraz z Inspektor Oświaty, których nie mogło tego dnia zabraknąć w murach naszej Dwójki.
Zakończenie roku to czas na podsumowania i nagrody, których nie mogło zabraknąć. Oprócz prymusów i uczniów wyróżniających się w nauce nagrodzeni zostali sportowcy, wolontariusze, uczniowie z Koła Żywego Słowa i osoby pomagające w bibliotece. Podziękowania na całoroczną pracę odebrała również przewodnicząca SU Wiktoria Pętal. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy do 1999 roku nie pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, którzy otrzymali promocję do klasy siódmej.
Drodzy uczniowie życzymy Wam udanych, pogodnych i pełnych wielu pozytywnych wrażeń wakacji, ciekawych znajomości i dużo, dużo beztroskiego oraz bezpiecznego odpoczynku.

Wyniki tegorocznej zbiórki baterii

Jak pamiętamy nasza szkoła wzięła udział w VI Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE! W konkursie na największą zbiórkę zużytych baterii wzięło udział aż 1189 szkół i przedszkoli z całego kraju. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać niemal 90 ton bezprzewodowych źródeł prądu, które zostały przekazane do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Bolęcinie, gdzie w bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób, zużyte baterie zostały poddane procesom przetwarzania. Uczniowie naszej szkoły, przy wsparciu rodziców zebrali łącznie 161 kg baterii. Nagrodzono klasę Ia oraz IIIa oraz uczennice: Julię Jasińską oraz Julię Poraszkę, których wkład w zbiórkę był największy. Akcja trwa …

Wyniki konkursu WZOROWY ŚWIETLICZAK

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki tegorocznego konkursu naszej świetlicy. Wybór spośród ponad stu dzieci, uczęszczających systematycznie do świetlicy nie był prosty. Ocenialiśmy przede wszystkim przestrzeganie wspólnie ustalonych norm, biorąc pod uwagę kulturalne zachowanie, koleżeńską postawę, udział w konkursach i imprezach świetlicowych oraz zaangażowanie w codzienne życie świetlicy. W obecnym roku szkolnym nauczyciele świetlicy postanowili po wielogodzinnych naradach wyróżnić 17 uczniów, którzy zostali odznaczeni honorowym medalem WZOROWEGO ŚWIETLICZAKA. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w każdej kategorii w kolejnych latach.

Łamigłówki Mądrej Główki 2017

34 uczniów naszej szkoły 08.06.17r. zmagało się z zagadkami matematycznymi w konkursie Łamigłówki Mądrej Główki. Oto wyniki:  klasy 4 * Patrycja Żukowska * Julia Błeńska * Karol Łabędzki   klasy 5 * Weronika Marek * Oskar Lamk * Krystian Sosiński  klasy 6 * Joanna Kot * Alan Sawicki * Wiktoria Pętal     wyróżnienie * Agata Liana * Nikodem Wyciszkiewicz Gratulujemy 👏👏👏 (grafika: Openclipart)

Wycieczka do Łeby

W dniach 19-20 czerwca klasy czwarte przebywały na wycieczce w Łebie. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Park Morski w Sarbsku, gdzie mieli okazję uczestniczyć m.in. w lekcji o biologii i ochronie środowiska Morza Bałtyckiego, obejrzeli pokazy treningu fok szarych i fok pospolitych oraz uchatek kalifornijskich w Fokarium, zajrzeli do Prehistorycznego Oceanarium w technologii 3D i świetnie bawili się podczas seansu w kinie 5D. Drugiego dnia dzieci wraz z opiekunami udały się do Słowińskiego Parku Narodowego i Ruchome Wydmy. Po rejsie statkiem uczniowie mieli okazję obejrzeć dawną wyrzutnię rakiet, następnie spacerem udali się w kierunku Wydmy Łąckiej. Po długim spacerze brzegiem morza …