Uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (ul. Gdańska, 9.11.2018)

Akademia z okazji Setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – Inscenizacja “A było to tak” dla przedszkolaków i klas 0-III (ul Gdańska; 9.11.2018) oraz Rekord dla Niepodległej. Uroczystość została przygotowana przez koło teatralne, wokalne i taneczne, pod opieką J. Suchcickiej, B. Jaszczyńskiej, M. Przyłożyńskiej, A. Siemieniec, K. Eich.

Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej 2018

7 listopada w Galerii Żuławskiej odbył się Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wzięły w nim udział wszystkie klasy 0-III. Uczniowie zaprezentowali bogaty repertuar pieśni i poezji patriotycznej wykazując przy tym duże umiejętności wokalne i artystyczne. Konkurs oceniany był w III kategoriach: poezja patriotyczna, soliści klas 0-III, zespoły wokalno-instrumentalne klas 0-III.
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria: Poezja Patriotyczna
I miejsce – Izabela Skarżyńska
II miejsce – Adam Sawicki
III miejsce – Kacper Dąbrowski.
Kategoria: Pieśń Patriotyczna – Solista
I miejsce-Weronika Bernacka
II miejsce- Martyna Baumgart
III miejsce- Justyna Dąbrowska
Kategoria: Pieśń Patriotyczna – Zespół Wokalno-Instrumentalny
I miejsce – klasa IIA
II miejsce – grupa 0A
III miejsce – klasa IC

8 listopada w konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII.
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria: Pieśń Patriotyczna
I miejsce – zespół wokalny SP2
II miejsce – Alan Golda, Alan Ignaczak i Jakub Szarek
III miejsce – zespół wokalny z Kwidzyna.
Gratulujemy!

Brrrum go(ł) 2018

Pod koniec października na sali gimnastycznej SP nr 2 przy ulicy Gdańskiej odbyły się III Wyścigi Pojazdów Zdalnie Sterowanych Brrrum go(ł) 2018. W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 37 uczniów w kategorii kl 0-III, natomiast w kategorii IV – VI 19 osób.

Szczególowa relacja dostępna jest na fanpage’u Rady Rodziców:

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się wg następującego harmonogramu:
13 listopada, godz. 16.00 – klasy 0-III (ul. Gdańska)
14 listopada, godz. 16.00 – klasy IV-VI (ul. Bankowa)
15 listopada, godz. 16.00 – klasy VII-VIII i oddziały gimnazjalne (ul. Mickiewicza)

12 LISTOPADA 2018r.
DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podstawa prawna
Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

Występ Nuteczek w Sztumie

8 listopada Kółko Wokalne klas I-III wzięło udział w V festiwalu Piosenki Ułańskiej organizowanym przez Sztumskie Centrum Kultury. Był to drugi występ „Nuteczek” w Sztumie. Tym razem dziewczynki zaprezentowały publiczności utwory: „Co to jest niepodległość?” oraz „ Piechota”. Występ naszego zespołu cieszył się dużym uznaniem. „Nuteczki” zajęły II miejsce.

Pomoc potrzebującym – „Jak oni śpiewają”

Jak każdego roku w październiku odbyła się w naszym mieście piękna akcja charytatywna „Jak oni śpiewają”. Wśród wielu występujących dla małego, bardzo chorego Jasia z Dębiny znalazły się wolontariuszki naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza: Lena Niedźwiecka, Łucja Czapp oraz gościnnie Julia Uzdowska. Dzięki wielkim i otwartym sercom wrażliwych ludzi z Nowego Stawu i okolic mogliśmy przyczynić się do polepszenia warunków życia i rehabilitacji małego Jasia.
Opiekun SKW Ewa Czerniewska

Wizyta klasy IIB w Muzeum Zamkowym w Malborku

W ostatnim dniu października uczniowie klasy II B mieli okazję odwiedzić Muzeum Zamkowe w Malborku i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Zajęcia prowadzone były przez Rycerza Zakonnego. Wszyscy dowiedzieli się jak żyli, ubierali się i czym zajmowali się Rycerze. Przy okazji odwiedziliśmy kilka wystaw prezentowanych w salach Muzeum. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane zbroje rycerskie, miecze i szable. Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka – każdy mógł przymierzyć elementy zbroi rycerskiej. Zajęcia poszerzyły naszą wiedzę historyczną i rozbudziły zainteresowania.
Wychowawczyni Ewa Czerniewska