Akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

Akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

DROGI DO WOLNOŚCI
14 listopada w naszej szkole przy ulicy Bankowej odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości. Przygotowała go grupa naszych redaktorów pod opieką pani M. Lewandowskiej. Wcieliliśmy się w role żołnierzy, naszej Ojczyzny-Polski, dziadka i dwójki wnuków. Żołnierze opowiadali o tym, że choć byli Polakami, mieszkali w różnych zaborach to podczas wojny musieli ze sobą walczyć. Polska opowiadała nam o swojej długiej historii. Dziadek relacjonował wydarzenia z czasów pierwszej wojny światowej. Reszta osób z naszej grupy recytowała wiersze patriotyczne.
Zespół wokalny pod przewodnictwem pani Agnieszki Kozieł-Pacanek uświetnił apel śpiewem pieśni patriotycznych. Natomiast pani Iwona Jurczak zajęła się dekoracją świetlicy szkolnej.
W ramach kształtowania postaw patriotycznych nasi uczniowie wzięli udział w corocznym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej POLSKA TO MY, organizowanym przez NCKiB w Nowym Stawie, Natomiast zespół wokalny pani Agnieszki Kozieł- Pacanek w składzie: A. Pałka, J. Babciak, K. Kaczmarska, P. Simiłowska, P. Żukowska, wystąpił na III Festiwalu Piosenki Ułańskiej w Sztumie.