Wolontariusze przedświątecznie

Wolontariusze przedświątecznie

Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu na prężnie działający wolontariat
Kolejnym zadaniem realizowanym przez nas w ramach tego konkursu jest promocja idei wolontariatu przez zorganizowanie przedstawienia. Z dużą przyjemnością przygotowaliśmy przedstawienie kukiełkowe “Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych”. Przy organizacji tego przedsięwzięcia bardzo dobrze się bawiliśmy. Pierwsze prezentacje przedstawienia odbyły się w klasach 0-1. Następne wystąpienia planujemy w AGAPE oraz ośrodku w Jezierniku i Lasowicach Wielkich.

Świąteczna wizyta wolontariuszy w AGAPE w Nowym Stawie
Dnia 15 grudnia 2016 roku wolontariusze SKW kolejny raz odwiedzili AGAPE w Nowym Stawie. Spotkanie miało charakter świąteczny. Wolontariusze zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy “Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych” . Następnie wspólnie z pensjonariuszami śpiewali kolędy. Na zakończenie złożyli życzenia świąteczne i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Nasze występy bardzo się 2 wszystkim podobały i otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkanie. Z tego zaproszenia na pewno skorzystamy!

Świąteczna wizyta w Jezierniku
19 grudnia wolontariusze SKW wybrali się w odwiedziny do zaprzyjaźnionego ośrodka w Jezierniku. Jak przystało na wizytę świąteczną zawieźliśmy prezenty czyli słodycze pochodzące ze zbiórki w naszej szkole. Pokazaliśmy też przedstawienie kukiełkowe “Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych” . Dzieci były bardzo zainteresowane pacynkami i chętnie się z nami nimi bawiły. Każde dziecko otrzymał też prezent indywidualny – własnoręcznie wykonane z masy solnej ozdoby choinkowe. Na zakończenie wszyscy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

Wolontariusze SKW z opiekunem Ewą Czerniewską